olaszország
Koronavírus – Olaszországban nyár közepéig meghosszabbították az egészségügyi veszélyhelyzetet
Az olasz kormány döntése értelmében az országban július 31-ig meghosszabbították a koronavírus-járvány miatti egészségügyi veszélyhelyzetet. Az intézkedésre azért is szükség volt, mert a halottak száma túllépte a hetvenhétezret, és több, mint 326 ezer személyt oltottak már be az egészségügyi minisztérium csütörtök esti adatai szerint. Az országba karácsony óta több, mint 685 ezer adag érkezett a Pfizer-BioNTech oltóanyagból. Eddig több, mint 339 ezer személy részesült a vakcinából, kivétel nélkül egészségügyi és szociális dolgozók, valamint az idősotthonok lakói.Salvini felkészült a bírósági küzdelemre – Kártérítést követelnek az embercsempészekkel Olaszországba érkező migránsok
Szombaton kezdődik a Matteo Salvini volt olasz belügyminiszterrel szemben kezdett újabb előzetes büntetőeljárás első ülése a palermói Ucciardone börtön bunkertermében. Salvinit azért hurcolták meg és állították bíróság elé, mert tárcavezetőként nem adott engedett engedélyt az Open Arms nevű, illegális bevándorlókat szállító hajó kikötésére. Közben az Open Arms bejelentette, hogy az olaszországi partokra érkezett migránsok károsult félként vesznek majd részt az eljárásban.Olaszországban a koronavírus áldozatainak száma meghaladja a hetvenötezret
Meghaladta a hetvenötezret az új koronavírus-járványban elhunyt betegek száma az olasz egészségügyi minisztérium vasárnap esti adatai szerint, miközben a kormány a január 7-ig bevezetett szigorú korlátozások meghosszabbítását mérlegeli.Giuseppe Conte miniszterelnök távozását sürgetik az olasz parlamentben
Mint arról korábban mi is beszámoltunk, széthullás fenyegeti az olasz kormánykoalíciót. A kormányválság veszélye egyre reálisabb, miután a legkisebb kormánypárt, az Élő Olaszország csütörtökig adott ultimátumot Giuseppe Conte miniszterelnöknek, az ellenzék pedig egy nap alatt százezer aláírást gyűjtött össze a kormányfő lemondatására.Széthullóban az olasz baloldali kormánykoalíció
A kontinensen először Olaszországban jelent meg a koronavírus. A baloldali kormánykoalíció tanácstalanul, megkésve, később pedig radikális megszorításokkal próbálta féken tartani a járványt, amely közel hetvenötezer életet ragadt el eddig a félszigeten. Nem meglepő tehát, hogy az olasz "szivárványkoalíció" jócskán vesztett népszerűségéből és ismét erősödtek a Matteo Salvini nevével fémjelzett jobboldali pártok.Farage szerint tíz éven belül szétesik az Európai Unió
Nigel Farage a Brexit-mozgalom megalkotója volt a '90-es években, és már akkor megjósolta, hogy az angolok előbb-utóbb ki fognak lépni az Európai Unióból – hívta fel rá a figyelmet a 888.hu.Rengeteg pénzt vesztett minden olasz ember a koronavírus okozta válság miatt
Az olasz CGIA kereskedelmi szervezet szombaton publikált tanulmánya szerint az ország bruttó hazai terméke 9,9 százalékkal csökkent 2020-ban a koronavírus-válság gazdasági következményei miatt, ami fejenként 2600 euró bevételkiesést okozott az ország polgárainak. Az olasz kormány 2021-re 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol.A koronavírusra hivatkozva akar még több migránst befogadni az olasz kormány
Annak ellenére, hogy az ország éppen a járvány miatt került nehéz helyzetbe, a baloldali olasz kormány éppen a koronavírusra hivatkozva akar még több migránst befogadni. Milánó polgári bírósága a napokban hozott döntést arról, hogy a migránsok származási országában a vírus olyan oknak számít, ami miatt nem lehet hazaküldeni őket.Ajánljuk még
















