Pesti Srácok

öngyilkosság

Olcsó politikai tőkét kovácsolna a baloldal a cserdi polgármester, Bogdán László halálából (PS-videó!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2020 július 15.
Továbbra sem tisztázott, hogy miért vetett véget életének az ismert roma aktivista, a Baranya megyei Cserdi polgármestere, Bogdán László. A PestiSrácok.hu stábja a településen igyekezett többet megtudni a történtek hátteréről, a helyiek azonban udvariasan, de határozottan megkérték munkatársainkat arra, hogy ne forgassanak a helyszínen. A Romnet.hu információi szerint Bogdán László hétfőn kora délután kapott egy telefonhívást, majd eltűnt; ismerősei, hozzátartozói a polgárőrség segítségével egész éjszaka keresték, majd kedden találtak rá holtan a régebbi polgármesteri hivatalban, ahol az eddigi információk szerint felakasztotta magát. Információink szerint a titokzatos hívót az elhunyt családja szeretné azonosítani, mivel úgy kiderülhet, mi vezette a polgármestert a végzetes döntéséhez. A történteket még inkább érthetetlenné teszi, hogy Bogdán Lászlónak szerdán és csütörtökön lekötött programjai, előadásai voltak leszervezve Budapesten, így bizonyosan nem készült öngyilkosságra. A rendkívül népszerű roma aktivista halálából máris olcsó politikai tőkét igyekszik kovácsolni a baloldal. Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely botrányhős polgármestere és Ujhelyi István, az MSZP EP-képviselője bejelentették: Bogdán Lászlót a saját halottjuknak tekintik, és magukra vállalják a polgármester temetésének költségeit. Értesüléseink szerint azonban erről a gyászoló családdal semmilyen formában nem egyeztettek. Úgy tudjuk, alaptalanok azok a híresztelések, amelyek Bogdán László öngyilkosságát az egészségi állapotával, illetve a magánéletével hozták összefüggésbe.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!