Pesti Srácok

Olcsó politikai tőkét kovácsolna a baloldal a cserdi polgármester, Bogdán László halálából (PS-videó!)

Továbbra sem tisztázott, hogy miért vetett véget életének az ismert roma aktivista, a Baranya megyei Cserdi polgármestere, Bogdán László. A PestiSrácok.hu stábja a településen igyekezett többet megtudni a történtek hátteréről, a helyiek azonban udvariasan, de határozottan megkérték munkatársainkat arra, hogy ne forgassanak a helyszínen. A Romnet.hu információi szerint Bogdán László hétfőn kora délután kapott egy telefonhívást, majd eltűnt; ismerősei, hozzátartozói a polgárőrség segítségével egész éjszaka keresték, majd kedden találtak rá holtan a régebbi polgármesteri hivatalban, ahol az eddigi információk szerint felakasztotta magát. Információink szerint a titokzatos hívót az elhunyt családja szeretné azonosítani, mivel úgy kiderülhet, mi vezette a polgármestert a végzetes döntéséhez. A történteket még inkább érthetetlenné teszi, hogy Bogdán Lászlónak szerdán és csütörtökön lekötött programjai, előadásai voltak leszervezve Budapesten, így bizonyosan nem készült öngyilkosságra. A rendkívül népszerű roma aktivista halálából máris olcsó politikai tőkét igyekszik kovácsolni a baloldal. Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely botrányhős polgármestere és Ujhelyi István, az MSZP EP-képviselője bejelentették: Bogdán Lászlót a saját halottjuknak tekintik, és magukra vállalják a polgármester temetésének költségeit. Értesüléseink szerint azonban erről a gyászoló családdal semmilyen formában nem egyeztettek. Úgy tudjuk, alaptalanok azok a híresztelések, amelyek Bogdán László öngyilkosságát az egészségi állapotával, illetve a magánéletével hozták összefüggésbe.

A videót készítette: László Petra és Csibra Tibor. Fotó: PS

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.