orbán viktor
Orbán Viktor és Donald Trump javuló kapcsolatai miatt sivalkodik a haladó sajtó
Orbán Viktor és Donald Trump közeledéséről közölt terjedelmes cikket a New York Times és a Bloomberg, a liberális lapok magyarországi fegyverhordozója, a HVG pedig magyar nyelven is visszhangozta az üzenetet, mely szerint egyre sötétebb fellegek gyűlnek Európa felett. Mindkét külföldi lap azon a véleményen van, hogy Orbán Viktort csak kihasználja az amerikai elnök, aki a magyar miniszterelnökhöz hasonlóan régi szövetségeseit támadja és régi ellenségeknek nyújt kezet, illetve visszasírják a régi szép időket, amikor Obama nem gratulált Orbán Viktornak a választási győzelem miatt.Külföldi sajtó: Orbán egy kis országot, és egy globális jelentőségű mozgalmat irányít
Európában egyetlen kormányfő sem beszél - még megközelítőleg sem - úgy, mint Orbán Viktor; a magyar miniszterelnök nyilatkozataival kontinensszerte elfogadott konszenzusokat bont le - írta hétfőn a The Washington Times című jobboldali amerikai napilapban megjelent véleménycikkében Daniel Pipes amerikai történész.Gyurcsány volt szadeszos államtitkára szerint az ostoba magyar nép még élvezi is a diktatúrát
Interjú jelent meg a Népszava szombati számában Csepeli Györggyel, aki az SZDSZ országgyűlési jelöltje volt 2006-ban, valamint a Gyurcsány- és Bajnai-kormány alatt is államtitkárként tevékenykedett. A szociálpszichológus erőteljes kritikát fogalmazott meg a magyar kormánnyal és a magyar társadalommal szemben is. A beszélgetésben szóba került Orbán Viktor diktatórikusan kiépülő rendszere, az ehhez asszisztáló magyar társadalom és hazánk minden lelki traumája.Fiatal flamand patrióták álltak ki Orbán Viktor mellett Tusnádfürdőn
A patrióta flamand ifjakból álló Schild & Vrienden tagjai is részt vettek a tusnádfürdői szabadegyetemen, és Facebook-oldalukon hosszú beszámolót közöltek Orbán Viktorral történt találkozójukról – írja a Demokrata.hu.Az ellenzék hangja olyan, mintha a Nagy Románia Párt magyar tagjai volnának – Kobza Miklós és Szolomayer Balázs a Polbeatben (VIDEÓ)
„Körülbelül úgy éreztem magamat, mintha a Nagy Románia Párt magyar szereplői szólaltak volna meg!” – így értékelte Kobza Miklós Orbán Viktor Tusványoson elhangzott, a Kárpát-medence újjáépítését célul kitűző mondataira érkező az ellenzéki bírálatokat. Szegény Románia, és Orbán megint gyűlöletet szít – ennyi intellektuális munkát voltak képesek elvégezni, elfeledkezve arról, hogy ami szép és jó a Kárpát-medencében, azt a magyarok építették. Jó lenne, ha a románok is végre megértenék, ha a magyarok fejlesztenek, pénzt hoznak, az nekik is jó.Francia filozófus: Európa vezetői sötét idiótának nézik választóikat
Néhány hete európai illetékesek és a média egy része azt a nótát fújja, hogy nincs is migrációs válság – írta Chantal Delsol francia filozófus a Le Figaro című konzervatív francia napilap pénteki számában. A migrációs válságra adott európai válaszokról szóló elemzésében hozzátette, e vezetők tagadják a valóságot, hogy ne kelljen szembenézniük vele. Úgy vélte, gyalázatos, hogy „el akarják velünk hitetni: a válságos helyzet megszűnt létezni, mintha mi, a választók sötét idióták lennénk”. Mint hangsúlyozta, nincs szükségünk bekötött szemű, humanista és anyámasszony katonája kormányokra.Ajánljuk még

















