Pesti Srácok

orbán viktor

Mi vagyunk Európa jövője, a hatvannyolcasok után a kilencvenesek jönnek - mondta Orbán Viktor Tusványoson (a teljes tudósítás!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2018 július 28.
Európa vezetői alkalmatlanok, mert nem tudják megvédeni Európát - jelentette ki Orbán Viktor szombaton, a tusnádfürdői 29. Bálványosi Szabadegyetemen, hozzátéve, hogy az európai elit csődjének szimbóluma az Európai Bizottság. Ám a napjai meg vannak számlálva, háromszáz napban. Evvel a miniszterelnök a jövő évi európai parlamenti választás tétjét érzékeltette. Orbán Viktor a röviden csak Tusványosnak nevezett, a Fidesz szellemi holdudvara és az erdélyi fiatalok körében is rendkívül népszerű, rekordlátogatottságot elérő rendezvényen arról is beszélt, hogy véget ért a száz év magyar magány korszaka és Magyarország az egész Kárpát-medence újjáépítésére, korszakváltásra törekszik, amihez partnerséget kínál a szomszéd országoknak. A miniszterelnök azt is megüzente: a harmadik kétharmad új szellemi és kulturális teret teremt, ezért nagy változások jönnek szeptembertől a kultúrpolitikában. A kormányfő előtt beszédet mondó Tőkés László pedig azt hangsúlyozta, hogy a mindenkori román vezetés az erdélyi magyarság elsorvasztására törekszik, aminek intő jele a szászok korábbi szisztematikus kipusztítása is. (Csibra Tibor és Huth Gergely részletes tudósítása a helyszínről. - Frissítés: a beszéd szó szerinti leirata cikkünk alján letölthető.)
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!