oroszország
A magyarok többsége helyesli, hogy hazánk orosz gázt vásárol
Az orosz–ukrán háború ellenére az aktív szavazók négyötöde (79 százalék) helyesli, hogy Magyarország orosz gázt vásárol – derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb kutatásából, melyből kiderül, hogy még a baloldali szavazók zöme is támogatja az oroszoktól való gázvásárlást a háború ellenére is.Ferenc pápa: a Szentszék készen áll mindent megtenni a béke érdekében
A Szentszék készen áll mindent megtenni a béke érdekében - hangsúlyozta Ferenc pápa az Úrangyala-imádság után mondott beszédében vasárnap. A katolikus egyházfő szavai szerint néhány napja Ukrajnában tartózkodik két bizalmas munkatársa, a lengyel Konrad Krajevski bíboros, a pápai alamizsnahivatal vezetője, valamint a cseh származású Michael Czerny, az Átfogó Emberi Fejlődésért felelős vatikáni dikasztérium ideiglenes prefektusa.Felmerült, hogy válogatás nélkül kirúgják az orosz oligarchák gyerekeit a brit egyetemekről
Ki kell rúgni az orosz oligarchák gyerekeit és hozzátartozóit valamennyi brit egyetemekről – nyilatkozta Paul Nightingale, a sussexi egyetem politológia professzora, aki korábban kormányzati tisztségeket is betöltött - írja a mandiner.hu.Georg Spöttle: a szívem szakad meg a felfegyverzett gyerekekért
Mennyit ér a hatalom? Ukrajna keményen védekezik, az tény. Még az orosz hadvezetést is meglepte, hogy milyen ellenállásba ütköznek csapatai. Volodimir Zelenszij ukrán elnök pedig minden lehetséges fórumon hazafias szavakkal lelkesíti a népet, hogy mindenki ragadjon fegyvert és harcoljon Ukrajna szabadságáért.Oroszországban úgy tűnik, hogy nincs különösebb elégedetlenség
Most nem a megosztottságnak van itt az ideje. Most a nemzeti egység ideje jött el, hogy felsorakozzunk az elnökünk mögé – nyilatkozta pénteken Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője, reagálva azokra az oroszországi tüntetésekre és közéleti szereplőknek a kijelentéseire, akik Oroszország Ukrajna elleni háborúja ellen szólaltak fel.A nagyhatalmi játszmákban Európa lábon lőtte saját magát a szankciókkal – Nemcsak az orosz–ukrán háború miatt kellene aggódnunk (1. rész)
A világ napjainkban veszélyesebbnek tűnik, mint az 1980-as évek vége óta bármikor. A kelet-európai és a kelet-kínai-tengeri valódi érdekellentétek az elmúlt évtizedek első komoly nagyhatalmi konfliktusához vezettek, de a Közel-Keleten, Északkelet-Ázsiában és a Himalájában is tovább parázslik a válság.A világon zajló háborúkról szóló híradásokból csak töredékét tudjuk meg mindannak a borzalomnak, amit évek, akár évtizedek óta napi szinten megélnek az ott élő emberek, azok a civilek, akikről a nagyhatalmak „járulékos veszteségként” beszélnek, ha egy-egy támadásban nők és gyermekek is meghalnak.Megjósolhatatlan, hogy megérkeznek-e a banki utalások Ukrajnába és Oroszországba
Ukrajnába vagy megérkezik a pénz, vagy nem, Oroszországba pedig végképp megjósolhatatlan, hogy eljutnak-e az utalások – ilyen figyelmeztetések jelentek meg több hazai nagy bank oldalán is. Az átutalások kimenetele bizonytalan, a K&H-nál rubelt már nem váltanak. Az Ersténél nyithatnak számlát az ideérkező ukránok, és ingyen vehetnek fel készpénzt is ukrán bankkártyával – számolt be róla a napi.hu.Az oroszok lennének a jófiúk??? Hogy juthattunk idáig??? – avagy: Ukrajna lesz a genderőrület tisztítótüze, a wokeizmus Waterloója?
Nem, nem az oroszok a jófiúk, mielőtt a független-objektív sajtó (FOS) kiforgatná a szavaimat. Ebben a háborúban nincsenek (sincsenek) jófiúk. A kérdőjelek nem véletlenek: ma sokan hajlamosak Magyarországon inkább az orosz álláspontot elfogadni ebben a konfliktusban. Igyekszem megválaszolni, hogy vajon miért. Figyelem! Realista elemzés következik! (Utána pedig egy optimista okfejtés, amit óvatosan kéretik olvasni, mert sértheti mindenféle hibbant jóemberkedők és áldozati csoportok érzékenységét.) És hogy mi köze a címhez az alcímnek? Minden kiderül, olvass...Ajánljuk még

















