oroszország
Boros Imre a PS-nek: a háborútól mindenképpen távol kell tartani magunkat
Magyarországon nincs helye egy kísérletező hülyegyereknek, csak tönkretenne mindent – Boros Imre szerint ez a leírás illik Márki-Zay Péterre, de Karácsony Gergely sem különb, rá sincs semmi szükség. A közgazdász a PestiSrácok.hu-nak adott interjújában elismerte: Magyarországon sajnos magas az infláció, de érdemes tudni, hogy az euróval rendelkező Szlovákiában vagy Lettországban még magasabb.Török külügyminiszter: az oroszok és az ukránok hatból négy ügyben már megegyeztek
Döntő fontosságú kérdésekben közeledett az orosz és az ukrán fél álláspontja – jelentette ki Mevlüt Çavuşoğlu török külügyminiszter vasárnap, a Hürriyet című török napilapban megjelent interjúban.Ezen a héten sem nyit ki a moszkvai tőzsde
A március 14-18 közötti időszakban sem nyit ki az orosz tőzsde, ezzel már a harmadik hete tart zárva a moszkvai parkett. A moszkvai részvénypiacon február 25-e óta nincs kereskedés, egy nappal azután zárt be, hogy megkezdődött Oroszország inváziója Ukrajnában.Európa nehéz kompromisszuma: mihez kezdjünk az oroszokkal?
Az oroszok pótolják most a ’80–90-es évek ózonlyukát, az ezredfordulós Y2K-t, a 2012-es maja világvégét és az elmúlt évek klímakatasztrófáját – most tőlük lehet rettegni, hogy nem állnak majd meg Ukrajnánál, hanem egészen az Atlanti-óceánig masíroznak féktelen hódításvágyukban. Mint minden rendes rettegtetésnél, itt sem számít a józan ész, mégis árulkodó, hogy milyen sokan félnek ettől őszintén. Nyugat-Európa elhagyta magát, az USA-ra bízta a katonai védelmét és harmadik világbeli bevándorlókra a kétkezi munkákat, aztán mostanra nagyjából mindenkinek egyértelmű világszerte, hogy Európának leáldozott. Van-e visszaút?Miért nem ért véget a történelem?
1991-ben az az illuzórikus gondolata támadt a Nyugatnak, hogy a liberális demokráciák megnyerték a hidegháborút, amely gondolatot voluntarista értelmiségiek egész hada is erősítette az észak-atlanti civilizáció társadalmaiban, politikai, gazdasági, kulturális elitjeiben is. Némelyek egészen odáig mentek, hogy véget ért a történelem. Pedig valójában csak Közép-Európában változtak meg radikálisan a befolyási övezetek határai; a Szovjetunió tűnt el a térképről, nem Oroszország.Drámai beismerés: amerikai tisztviselők és tudósok szerint tudták, hogy háború jön, amit megelőzhettek volna, ha akarják
Szállingóznak az első, önkritikus gondolatok is a nyugati világból. Miután két héten keresztül mást sem művelt a nyugati világ, mint az orosz elnököt szapulta, amerikai tudósok és tisztségviselők egy csoportja rámutatott, hogy a Nyugatnak is bőven megvan a maga felelőssége a jelenlegi háborúban – írja a Mandiner.Orbán Viktor az orosz olajra és a gázra kivetendő szankciók ellen lép fel a rendkívüli EU-csúcson
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön délután Franciaországba utazik; az uniós állam- és kormányfők Versailles-ban fognak összeülni, hogy nem hivatalos találkozó keretében megbeszélést folytassanak az ukrajnai háborúról, valamint annak következményeiről – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.Megállítanák a németek az orosz befolyás terjedését a Balkánon
A Nyugat-Balkánra látogat Annalena Baerbock német külügyminiszter, aki szerdán este kijelentette, hogy célja megakadályozni Oroszország befolyásának ottani terjedését. A politikus felkeresi Bosznia-Hercegovinát, Szerbiát, a vitatott jogállású Koszovót, valamint Moldovát.Ajánljuk még

















