Pesti Srácok

palics

"Még magunkat sem védhetjük meg" - Már a déli határ menti Palicson lövöldöznek a migránsok

Magyar ugar 2023 augusztus 7.
Továbbra sem nyugszanak a kedélyek Délvidéken. A déli határkerítés szerb oldalán, a magyarlakta településeken forrnak az indulatok. A falvak közti erdőkben, gyümölcsösökben továbbra is százával tanyáznak az illegális migránsok, és naponta további több tucatot hoznak Zombor felől a taxisok, hogy az embercsempészek aztán a kerítést kivágva, vagy létrával leküzdve Magyarország területére juttassák őket. Több mint egy hete írtuk meg, hogy sorozatlövő gépfegyverekkel lövöldöztek Hajdújárás határában, úgy tíz méterre a házaktól. Bár már falugyűlést is tartottak azóta, ahol polgármesterek, rendőri vezetők ígérgettek, és számoltak be migránsok begyűjtéséről, a helyi lakosok szerint a helyzet semmit sem változott. Sőt. Továbbra is mindennaposak az összetűzések, szerintük az embercsempészetre berendezkedett migráns bandák között. Az erdőkben több százan is lehetnek és a minap már Palics belterületén, a Kossuth utcában szóltak a fegyverek. "Még csak meg sem védhetjük magunkat" - mondta a PestiSrácok.hu-nak egy fiatal palicsi férfi. Szerinte látszatintézkedésekkel próbálják őket lenyugtatni, miközben az életük veszélyben van. "Ha elmenekülünk - és egyre többen tesznek így - legalább a magyar kérdést is megoldották" - fogalmazott elkeseredve, hozzátéve, hogy nem adják egy könnyen a szülőföldjüket. A határ menti falvak lakossága mint monda, a kezébe fogja venni a sorsát és ha a hatóságok nem lépnek, majd ők zárják le az utakat a migráns taxik előtt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!