Pesti Srácok

pokorni zoltán

Karácsonyt menekülőúton hozták be a Fővárosi Közgyűlésbe, ahol a folyamatosan terelő és mutogató baloldal megszavazta a megszorításokat – Fővárosi Közgyűlés (PS-videó)

‎PS Riport 2023 április 26.
Karácsony Gergely ismét megmutatta, hogy miben jó. Menekülőúton hozták be ugyanis a főpolgármestert a Fővárosi Közgyűlésre, ami valahol érthető is, hiszen nehéz lett volna bármit is válaszolni az újságírók kérdéseire a sokadszorra is csőddel fenyegető Karácsonynak. Pedig adódott volna jó néhány felvetés, hiszen kíváncsiak lettünk volna arra is, hogy vajon járható út-e, ha egy hónap bulizás után egyszerűen csak a számlák töredékét akarjuk befizetni, mert olyan kedvünk van. Karácsonyék pontosan ezt teszik, hiszen a felelőtlen városgazdálkodás miatt csődközelben van Budapest, azonban a felelősséget nem akarja vállalni a baloldali városvezetés, terelnek és másra mutogatnak, szokás szerint. A Fővárosi Közgyűlésben hosszas vita után a képviselők voksoltak Karácsonyék megszorító csomagjáról, melyet a baloldal természetesen megszavazott. A PestiSrácok.hu a helyszínen igyekezett interjút készíteni Karácsony Gergellyel, azonban, ahogy említettük, a főpolgármester igen gyáva módon egy hátsó ajtón settenkedett be a közgyűlésbe. Sikerült ellenben beszélnünk Kerpel-Fronius Gáborral, a Momentum főpolgármester-helyettesével, aki most is vörös fejjel ordibált velünk, mi ugyanis nehezen viseltük demagóg szólamait a kordonbontással kapcsolatban. Mikrofon elé állt Niedermüller Péter, Erzsébetváros DK-s polgármestere is, aki diplomatikusan kikerülte a pártja és a főpolgármester között feszülő indulatokat és a kerület szemetességét is tagadta. Ellenben Kiss László, ugyancsak gyurcsányista óbudai polgármester nemes egyszerűséggel ellökött bennünket, mert kérdezni mertünk. Végül ismét gazdagabbak lettünk egy mellébeszélő, felelősséget nem vállaló baloldali főpolgármesterrel és a számoknak fittyet hányó holdudvarával. Videónkból megtudhatjátok, hogyan tette helyre Karácsonyt és bandáját Pokorni Zoltán XII. kerületi fideszes polgármester és Wintermantel Zsolt, a Fidesz frakcióvezetője, akik számokkal vezették le, hogy miért orbitális hazugság a fővárosi csőd és a 134 milliárdról 241 milliárd forintra emelkedő iparűzési adót miért felejtették ki az elvtársak a számításból. Nézzétek meg videónkat!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!