rezsicsökkentés
Hat alapélelmiszer árát maximalizálta a kormány
Orbán Viktor rendkívüli bejelentést tett közösségi oldalán: a mai kormányülésen döntés született arról, hogy az energiaárak és a rezsi terheinek csökkentését követően hat meghatározó élelmiszer árát maximalizálja a kormány.A Társadalomkutató szerint a kormánykritikus szavazók jelentős része is rezsicsökkentés-párti
Tízből heten (68 százalék) elégedettek a kormány lakossági rezsiköltségekkel kapcsolatos intézkedéseivel – derül ki a Társadalomkutató felméréséből. A kormánykritikusok egyharmada (32 százalék) is rezsicsökkentés-párti. A teljes népességen belül nincs egy olyan reprezentativitást biztosító társadalmi csoport sem, ahol ne lenne többségi támogatottsága az energiaárak hatósági árszabályozásának.Gyürk András: az emberek fizetik meg a kudarcos brüsszeli energiapolitika árát
A klímahisztéria és az elhibázott zöldpolitika energiaválságot idézett elő, aminek következtében brutális rezsiáremelés fenyegeti Európát. A brüsszeli politikusok pedig az átlagemberekkel fizettetnék meg az elhibázott döntéseiket. Gyürk András fideszes EP-képviselő ennek kapcsán kiadott közleményében jelentette ki, hogy a magyar kormány továbbra is elkötelezett amellett, hogy megvédje ettől a magyar embereket.A drasztikusan megemelt rezsiárakkal éppen most rabolják ki az európai háztartásokat a pénzügyi spekulánsok
Szeretnék mindenkit újból is értesíteni, hogy sem Európában, sem a világon általában sehol nem emelkedtek érdemben a különböző megújuló energiafajták termelési, a bányászott energiahordozók kitermelési és szállítási költségei. A most Európában is tapasztalható (Magyarországon kívül) hatalmas áremelkedés teljes egészében pénzügyi spekuláció következménye. Nehogy már elfelejtsük!Hiába állítja Márki-Zay, az nem rezsicsökkentés, hogy fürödjünk kevesebbet – Szalai Piroska a Pesti Riporterben (Videó!)
Szalai Piroska a Pesti Riporter aktuális adásában emlékeztetett arra, mit is jelent valójában a baloldal "Csak felfelé!" kampánya, hiszen a rezsiárakkal pont ez történt a Medgyessy–Gyurcsány–Bajnai-rezsim alatt. A munkaerőpiaci szakértő helyretette Márki-Zay Péter baloldali miniszterelnök-jelöltet is, hangsúlyozva, hogy az nem rezsicsökkentés, ha azt ajánlja követőinek, hogy fürödjenek kevesebbet, vagy üldögéljenek vastag pulcsiban otthon. Mint kiemelte, a magyar állam számtalan energetikai korszerűsítést célzó programot indított, amelyekbe bármikor be lehet csatlakozni.Volner Párt: A baloldal emelné az adókat és a rezsiárakat, és beengedné a migránsokat
A Bokros-csomag semmi ahhoz képest, amilyen megszorításokra készül Magyarországon a baloldal – fogalmazott Volner János, a Volner Párt elnöke a hétfői sajtótájékoztatóján Budapesten. Az intézkedések hátrányosan érintenék a munkavállalókat, a vállalkozókat, a nyugdíjasokat és a gyermekeket egyaránt – tette hozzá a független országgyűlési képviselő.Fidesz: a baloldal megszüntetné a rezsicsökkentést és elvenné a 13. havi nyudíjat
Az volt a megszorítás, amikor a Gyurcsány–Bajnai-kormányok elvettek egyhavi fizetést a közalkalmazottaktól és egyhavi nyugdíjat az emberektől. Most újjáépítjük a 13. havi nyugdíjat, kétszázezer forintra emeljük a minimálbért, személyi jövedelemadó-mentességet kapnak a 25 év alatti fiatalok és befagyasztjuk a kamatokat! A baloldal programja, hogy megszüntetné a rezsicsökkentést és újra elvenné a 13. havi nyugdíjat! – írta az MTI-hez eljuttatott közleményében a Fidesz annak kapcsán, hogy a baloldal közös miniszterelnök-jelöltje tegnapi videójában arról beszélt, hogy szerinte karácsonyra az ország az elmúlt évtizedek egyik legkegyetlenebb megszorító csomagját kapta.A baloldal eltörölné a rezsicsökkentést és a 13. havi nyugdíjat
Hatalomra kerülése esetén a baloldal eltörölné a rezsicsökkentést és a 13. havi nyugdíjat – hangsúlyozta videonyilatkozatában a Fidesz kommunikációs igazgatója. Hollik István emlékeztetett: Márki-Zay Péter azt nyilatkozta, hogy egyetértett Bajnai Gordon volt miniszterelnökkel abban, hogy a 13. havi nyugdíjat meg kellett szüntetni, és azt felelős döntésnek nevezte.Steiner Attila: a baloldal külföldiek kezére játszotta a közműcégeket, hogy a magyar családokon nyerészkedhessenek
A rezsicsökkentést nem volt elég egyszer meglépni, az alacsony energiaárakat azóta is védeni kell, például a világpiaci árak emelkedésétől és a brüsszeli próbálkozásoktól – mondta Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára a kormány hivatalos Facebook-oldalára felkerült videoüzenetében, csütörtökön.Ajánljuk még
















