Pesti Srácok

rózsa lászló

Bujkál a nyilvánosság elől Óbuda polgármestere – Botrány a tüdőgondozóban (PS-videó)

SSSzalai Szilárd Forró drót 2020 március 7.
Újabb negatív rekordot döntött a DK kommunikációja: Óbuda – Gyurcsánynak frissen hűségesküt fogadott – polgármesterének szombat délelőtt, a Kórház utcába szervezett "rendkívüli fogadóórájára" olyan szinten nem volt érdeklődés, hogy még maga Kiss László (fotónkon) sem látogatott el saját eseményére. Stábjának néhány tagja ugyan megjelent a helyszínen, ők azonban – a sajtó kiegyensúlyozott tájékoztatását nyilván szem előtt tartva – nem voltak hajlandók reagálni kérdéseinkre. Hasonlóan Kiss László polgármester maga sem volt kimondottan kommunikatív, amikor stábunk a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén a DK-hoz való igazolásáról kérdezte. A PestiSrácok.hu stábja most arra szerette volna kérni, hogy kommentálja Rózsa László DK-s képviselő, egészségügyi bizottsági elnök és Hazai András alpolgármester legutóbbi kirohanását, amelynek során kirúgással fenyegettek meg egy, a munkáját egyébként szabályszerűen végző alkalmazottat az óbudai tüdőgondozóban. Mivel Kiss László nem volt jelen, stábja pedig nem válaszolt kérdésünkre, portálunk megkereste a kerület korábbi polgármesterét, Bús Balázst az ügyben. Az ex-polgármester teljességgel vérlázítónak minősítette az esetet és kifejtette: véleménye szerint mindkét politikusnak le kellene mondania mandátumáról és vissza kellene vonulnia a közélettől. Portálunk telefonon megpróbálta elérni Kiss Lászlót, azonban kérdéseinkre ott sem válaszolt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!