Pesti Srácok

schwartz béla

Fideszes vagy? Fizess kétszázszor annyit, mint a szoci haverok - Pofára sarcol Schwartz Béla, Ajka MSZP-s polgármestere

Magyar ugar 2016 november 23.
Az arca a baj, az arc a baj - ezzel a sommás, Belga szerzeményből kiragadott bölcselettel foglalhatnánk össze, hogy milyen, a legrosszabb kommunista időszakokra emlékeztető bosszúlogikával tesz különbséget vállalkozó és vállalkozó között a már többször is zűrös ügyekbe keveredett ajkai MSZP-s polgármester, Schwartz Béla. A PestiSrácok.hu megtudta, a szocialista városvezető a vele amúgy nem igazán szimpatizáló és őt nem támogató Bakonyi Erőmű vezérigazgatóján úgy áll bosszút, hogy drasztikus, mintegy 200 millió forintra rúgó plusz helyi sarcot vetett ki a társaságra, miközben az ajkai MSZP-s vállalkozók jelentős kedvezményekben részesülnek, és mindössze nevetséges összegekért kell a zsebükbe nyúlniuk. Portálunk utánanézett és kiderült, Ajkán a szocialista csókosoknak négyzetméterenként 1 forinttal, míg az ellenségeknek négyzetméterenként 200 forinttal kell hozzájárulniuk a közöshöz telekadó címen. Az ajkai vörös bosszúnak ráadásul nem csak a mértéke és módja sorolható a pofátlanság kategóriájába, hanem az is, hogy az erőművet sújtó durva teher miatt több száz munkavállaló fizetése és állása kerülhet veszélybe. Öveket becsatolni, a következőkben egy durva ajkai példán keresztül mutatjuk be, hogyan működik a szocialista logika és a vörös bosszú.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!