Pesti Srácok

"Nem neked szóltam kis köcsög" - Így trágárkodott Schwartz Béla szocialista polgármester a bíróságon (videóval!)

Még egy hét sem telt el azóta, hogy Rig Lajos, Tapolca jobbikos országgyűlési képviselője badacsonyi borgőzös hőzöngése miatt került a figyelem középpontjába, most a térség korábbi szocialista képviselője hozta a szintet: trágárkodott és fenyegetőzött a Tapolcai Járásbíróságon.

Több ízben beszámoltunk róla, hogy Schwartz Béla a szocialisták utolsó dunántúli bástyájának vitéze sorra jelentgeti fel kormánypárti önkormányzati képviselőket, ajkai vállalkozókat, médiumokat, újságírókat. Csütörtökön a soron következő Schwartz Béla által indított perben állt bíróság elé Ravasz Tibor fideszes ajkai önkormányzati képviselő és Németh Frigyes, a Bakonyi Erőmű vezérigazgatója. A per tárgya Ravasz és Németh többek közt portálunknak tett nyilatkozatai az ajkai önkormányzat által diszkriminatív módon kivetett helyi adóról, ami véletlenül éppen a vele nem szimpatizáló Németh Frigyes által igazgatott Bakonyi Erőműnek jelent durva sarcot.

Tárgyalóteremben, ismét Schwartz Bélával, most épp Tapolcán. Ez a tizedik per, amit a szocialista polgármester Ravasz Tibor fideszes önkormányzati képviselő ellen indított - Fotó: Info TV Ajka

A békítő tárgyalás - ami persze nem vezetett sikerre - már véget ért, amikor Schwartz Béla megjegyezte Ravasz Tibornak: "Nem neked szóltam kis köcsög". A képviselő ledöbbent a neki szegezett obszcén szavakon, vissza is kérdezett: "Mit mondtál?", mire a polgármester kijelentését akként módosította: "Miért, nagyot mondjak?"

PestiSracok facebook image

A trágárkodást a tanácsvezető bíró is hallotta. Jegyzőkönyvbe ugyan nem vették, mivel már lezárták azt, de megjegyezte, hogy nagyon nem örül a bíróságon elhangzott oda nem illő szavaknak.

Schwartz Bélának erre a napra nem ez volt az egyetlen kirohanása. Az Info TV operatőrét is inzultálta, aki csak a munkáját végezte, forgatott a tárgyalóteremben, hiszen a tárgyalás nyilvános volt. A tévé munkatársát azzal fenyegette, mivel ismeri annak szüleit, hogy majd felhívja őket és beárulja a fiút.

- mondta megkeresésünkre Ravasz Tibor.

Vezető kép: Schwartz Béla és kitartó ügyvédje, Berecz Zsolt, Fotó: Info TV Ajka

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!