Pesti Srácok

újranyitás

Orbán Viktor: Egy hétig még biztosan maradnak a korlátozó intézkedések

PPestiSrácok.hu Forró drót 2021 március 19.
A miniszterelnök kiemelte: amikor eléri az átoltottság a 2,5 millió embert, el lehet kezdeni az újraindítást! Az operatív törzs hajnali üléséről érkezett a kormányfő a Kossuth Rádióba, ahol szokásos péntek reggeli interjújában tett bejelentést a járvány elleni védekezés következő időszakát meghatározó intézkedésekről. Orbán Viktor már az interjú elején aláhúzta: legalább egy hétig maradnak az életben lévő járványügyi intézkedések. A kormányfő jelezte: az operatív törzs szerint nincs itt a nyitás ideje, az egészségügy azonban bírni fogja a nyomást. Orbán Viktor elmondta, hogy további szigorításokat már nem biztos, hogy elviselnének az emberek. Ennek megfelelően egy hétre hoztak csak intézkedést, amit jövő pénteken felülbírálnak. A húsvéti korlátozások kapcsán Orbán Viktor elmondta: a húsvét egy különösen kockázatos időpont, megint felkerekedik az egész ország, ezért az egész húsvét egy külön járványkezelési módszert igényel. A kormányfő arról is beszélt, hogy a következő időszakban több mint félmillióval kevesebb AstraZeneca-vakcina érkezik. Ennek kapcsán kifejtette: Brüsszel elhibázta a vakcinabeszerzést, ami bizonyítja, hogy nem járt el az idő a nemzetállamok felett. A néppártból való kilépésről is szót ejtett a miniszterelnök, kifejtve: szép volt, jó volt, elég volt az Európai Néppártból. Ennek kapcsán jelezte: tárgyalásokat folytat Lengyelországban és Olaszországban is az európai jobboldal új alapokra helyezéséről.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!