Pesti Srácok

vésey kovács lászló

Lehet-e jog és kötelesség a gyilkosság? – Politikai pankráció

Ambrózy Áron ‎Politikai Pankráció 2023 december 7.
Méltó halál-e az eutanázia, és ha igen, mihez méltó? Milyen ajtókat szabad kinyitni az eutanázia ügyében, és mi a biztosíték rá, hogy ha egy ajtót résre megnyitunk valamilyen elvi kérdésben, akkor nem jön valaki perceken belül, hogy sarkig kirúgja azt? Nyilván semmi, mert eddig minden alkalommal így jártunk, ráadásul ez a konkrét ügy is ugyanilyen pályát jár be Hollandiában és Belgiumban, ahol már tinédzser kori depresszióra is fel lehet íratni az orvossal a szándékolt halált. Kinek legyen felhatalmazása jóváhagyni vagy elutasítani az öngyilkossági kérelmeket? Honnan származhat az ilyen felhatalmazás? Utasítható-e az ölésre egy életmentésre felesküdött orvos, és megtagadhatja-e ilyenkor az orvos az engedelmességet? Hosszan sorjáztak a megválaszolatlan, sőt megválaszolhatatlannak tűnő kérdések a Politikai pankrációban, ahol Karsai Dániel európai emberi jogi bíróságra beadott keresete nyomán került terítékre a kérdés. Balogh Gábor szabadúszó újságíró mindezeken felül még azt is felvetette, saját családi esetre hivatkozva, hogy mi van, ha a halálos beteg emberrel csoda történik, és meggyógyul, ám az esetleges eutanáziával ezt a további életet veszi el önmagától. Vésey Kovács László, a PestiSrácok munkatársa szerint, ha az ember elkezd Istent játszani, élet és halál uraként viselkedni, abból kizárólag kezelhetetlen káosz sülhet ki.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!