Pesti Srácok

vírustagadók

Az Ügy: nyitás oltással és háborgó oltásellenesek - így indul a nyári szezon

Magyar ugar 2021 május 9.
Május elejére megérkezett a várva várt nyitás, még ha csak a fokozatosság elve mentén is. Több hónap kényszerbezártság után nyithattak a vendéglátóhelyek, előbb csak a teraszok, aztán a szállodákkal, vadasparkokkal, színházakkal és más szolgáltatásokkal együtt a belső terek is, viszont csak az oltottak előtt. A védettségi igazolvánnyal látogatható, vendégeket fogadó szolgáltatók elképesztő haragot, indulatokat váltottak ki a vírustagadókból, akik természetesen elvárják, hogy zéró társadalmi felelősségvállalással ugyanolyan szabadon élhessék az életüket, mint azok, akik számára kérdés sem volt, hogy oltatnak, amint arra lehetőség nyílt. Gyalázkodók áradata szabadult rá az oltottak előtt megnyitott állatkertekre, éttermekre, pubokra. Volt olyan vadaspark, ahol az első hétvégén biztonsági őrséget kellett a bejárathoz állítani. A veszprémi Hangvilla Étterem azért lett a vírustagadók célpontja, mert az önkiszolgáló étkezde különböző színű tálcákkal próbálta megkönnyíteni az ellenőrzést saját magának: ki fogyaszthat bent és kinek kell kivinnie az ételt a teraszra. Legutóbb pedig egy zalaegerszegi pubra rontottak rá a dühös kommentelők ezrével, mert karszalagot adnak a védetteknek a belépésnél, így nem kell folyton ellenőrizni a nyitvatartás során a szabadon mozgó vendégeket. Ilyen viszonyok, körülmények között készülnek a szolgáltatók a nagy nyitásra és a turizmusból élő települések a szezonra - a szabályokat, dilemmákat és vitákat mutatta be a Pesti TV Az Ügy című műsora szombaton este.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!