Pesti Srácok

vizsgálóbizottság

Karácsony Gergely egy zűrzavaros múltú szabályszegővel vizsgáltatná a zuglói parkolást

Magyar ugar 2019 június 1.
Szívet melengető ügy a korrupcióellenesség: aki tud, küzd ellene. Ilyen ember Karácsony Gergely is, akit hiába vádolnak meg folyamatosan alkalmatlansággal, lepereg róla, sőt, vissza is támad. A zuglói polgármester tovább erősíti a magáról kialakult negatív képet, ugyanis a kerületnek naponta egymillió forintos veszteséget elkönyvelő parkolási rendszer felülvizsgálataként nem egyezett bele a Fidesz által kívánt független tényfeltáró munkacsoport létrehozásába. A vizsgálóbizottságba egy jobboldali, egy baloldali kerület és a főpolgármester delegált volna tagot. Az lett volna a dolguk, hogy megnézzék, hogy alakulhatott így a helyzet, ki a felelős, miért van az, hogy lassan eléri az 1 milliárd forintot a veszteség a parkolási anomália miatt, miközben más kerületekben nyereséges a rendszer, és még fejleszteni is tudnak a befolyt összegekből. Karácsonynak ez nem tetszett; inkább úgy döntött, hogy önmagát vizsgáltatja ki azokkal, akik részt vettek a szégyenteljes szerződéskötésben. Mindez nem volt elég neki, hiszen plusz szereplőként bevonta a munkacsoportba azt a Baranyi Krisztinát, aki a PestiSrácok.hu-nak küldött fotó szerint óriási szakértője a parkolásnak, már ha a szabálytalan, zebrán kivitelezett verzióról van szó; ezen kívül pitiáner csalásokkal is megvádolták. Folytatódik a zuglói parkolási saga.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!