A Fidesz a gyűlölet igazi karmestere – nyilatkozta a Heti Válasznak Ron Werber, az MSZP korábbi kampányguruja. Mint az interjúban elmondta, az emberek megbízhatóbbnak tartják Medgyessy Pétert, mint Orbán Viktort, 2002-ben is higgadtabbnak, céltudatosabbnak rátermettebbnek, őszintének és felelősségteljesebbnek mutatkozott. Arról is beszélt, az MSZP nem követett el kampánycsend-sértést a mozgósítással, mint kifejtette, csak baráti, ismerősi közösségek bátorították egymást a szavazásra.
2001-ben még saját személyazonosságát is letagadta, most viszont készséggel állt a Heti Válasz rendelkezésére Ron Werber, aki kampányfőnökként meghatározó szerepet játszott a szocialisták 2002-es győzelmében. Mint Ron Werber a Heti Válasz csütörtöki interjújában elmondta, 2002-ben nemhogy feldúlta volna az ország közhangulatát, a szocialisták győzelmét követően éppen a demokráciát ünnepelte az ország. Véleménye szerint a Fidesz hiába démonizálta őt saját szavazói előtt, valójában ők a gyűlölet igazi karmesterei.
Sosem vett részt karaktergyilkosságban
Ron Werber arról is beszélt, alapszabálynak tekinti, hogy csak a szakpolitikai hibákra koncentrál, nem pedig a magánéletre. Mint fogalmazott, a választó sem hülye, csak meg kell ismertetni a tényekkel, 2002-ben pedig a tények az MSZP oldalán álltak. Kampányára, amely az Orbán-kormány hibáira és hazugságaira hívta fel a figyelmet, a Fidesz nem tudott érvekkel reagálni, csak annyival, hogy jobban élnek az emberek, mint négy éve. Hangsúlyozta, sosem vett részt karaktergyilkosságban, ez csak a Fidesz lejárató-kampányának része.
A Fidesz eltorzította az önkéntes részvétel gyönyörű eszméjét
Ron Werber tagadta, hogy a mozgósítással kampánycsöndet sértettek volna 2002-ben, a kiszivárgott segédletet pedig, amelyben konkrétan erre buzdítja az MSZP-s aktivistákat, a szándékos lejáratásnak tudta be. Véleménye szerint annak ellenére, hogy az akkori magyar törvények szerint kampánycsend-sértésnek számított a mozgósítást, mégsem sértett törvényt az MSZP. A Fidesz azért veszített a 2002-es választásokon, mert arrogánsak voltak, elvakította őket az egójuk, a tanácsadóik pedig félrevezették őket. Ron Werber a törvénységrő mozgósítást úgy jelemezte, végeredményben csak barátok és ismerősök bátorították egymást a szavazásra egy MSZP-s lista alapján. Hozzátette, a Fidesz később „teljesen eltorzította a választásban való önkéntes közösségi részvétel gyönyörű eszméjét”, amikor szintén élt a mozgósítás eszközével.
Botka keveset beszél, de sokat tesz
Arról is beszélt, véleménye szerint az emberek megbízhatóbbnak tartották Medgyessy Pétert, mint Orbán Viktort, 2002-ben is higgadtabbnak, céltudatosabbnak rátermetebbnek, őszintének és felelőségteljesebbnek mutatkozott. Véleménye szerint Botka Lálszlónak is megvan a szükséges jártassága, képessége és tudása, amire egy jó miniszterelnöknek szüksége van. Mint kifejtette, „az emberek az ország vezetőjeként olyan gyakorlati szakemberre vágynak, aki keveset beszél, de annál többet tesz értük. Botka pontosan ilyen vezetőnek bizonyult az utóbbi 15 évben”.
A közvéleménykutatók nem mérik a közhangulatot
Arról is beszélt, hiába a Fidesz közvéleménykutatók által mért jelentős előnye, hiszen hasonló eredményt jósoltak még 2002 áprilisában. Véleménye szerint a közvéleménykutatók nem értik egy kampány lüktetését, és a valódi közhangulatot. Hozzátette, ha Botka László és pártja, valamint a baloldali ellenzéki pártok jól végzik a dolgukat, fordulhat a kocka. „Ám amennyiben ezek a csoportosulások nem fújnak ébresztőt maguknak, nem leszek meglepve, ha elkötelezett, idealista magyarokból álló, vadonatúj erők lépnek felszínre, és foglalják el a politika nagyszínpadát” – hangsúlyozta.
A teljes riport a Heti Válasz csütörtöki számában olvasható.
Forrás: Heti Válasz; fotó: 168ora.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS