Dobrev Klára vezeti a Demokratikus Koalíció (DK) európai parlamenti listáját; a döntést a DK ügyvezető alelnöke és EP-képviselője jelentette be pénteki budapesti sajtótájékoztatóján. Molnár Csaba közölte: “Dobrev Klára – Gyurcsány Ferenc pártelnök felesége – a DK alapító tagja, és soha nem volt kérdéses, hogy alkalmas a politikusi szerepre. Niedermüller Pétert viszont nélkülöznünk kell a következő európai parlamenti ciklusban.” Bár Gyurcsanyék szócsöve, a Nyugatifény.hu “decens, okos, karakán üzletasszonyként” és volt “first ladyként” jellemezte a DK névadó nagyasszonyát, valójában Dobrev Klára nem tett mást, mint hogy anyjával és férjével ügyesen fialtatta az 1956 utáni véres megtorlás egyik kommunista vezéralakja, Apró Antal örökül hagyott (természetesen lopott) vagyonát és kapcsolati tőkéjét a rendszerváltozás zűrzavarában, később a Horn-kormány rablóprivatizációja idején, majd a saját maguk kormányzása alatt.
Molnár Csaba szerint a DK helyi szervezeteinek vezetői, szavazói és támogatói hatalmas nyomást fejtettek ki annak érdekében, hogy vállaljon ilyen szerepet; Dobrev Klára ezt korábban visszautasította, de a tavalyi parlamenti választás után úgy gondolta, hogy ideje eleget tenni a kérésnek. Molnár ismertette a választási lista első tíz helyén szereplő neveket. A második helyen ő maga áll, őt Rónai Sándor, a DK szóvivője, Ara-Kovács Attila, a DK külügyi kabinetének a vezetője, Horváth Jácint, a párt nagykanizsai önkormányzati képviselője, Eörsi Mátyás jogász, Ráczné Földi Judit székesfehérvári önkormányzati képviselő, Sebián-Petrovszki László pártigazgató, Glázer Tímea győri önkormányzati képviselő, valamint Király Miklós egyetemista követi.
Niedermüller Péter, aki jelenleg szintén EP-képviselőként dolgozik, úgy döntött, hogy nem vállal egy újabb uniós ciklust, ezért nem szerepel a listán – közölte Molnár Csaba, és hozzátette, hogy a politikus továbbra is a párt alelnöke marad és ő felel majd a DK külpolitikájáért. A további helyekről később döntenek. A politikus a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: az EP-választásnak történelmi tétje van Magyarország és az egész EU szempontjából. Az egyik oldalon azok a politikai erők állnak, akik erős, egységes Európát akarnak, akik az európai egyesült államok létrehozásában látják a jövőt. A másik oldalon állnak az Orbán-félék, akiknek az az egyetlen céljuk, hogy minden egyes ellopható eurót kiszedjenek az unióból, és amikor felelősséget kellene vállalniuk, akkor akadályozzák az európai együttműködést – jelentette ki Molnár, aki kérdésre elmondta: kifejezetten csalódottak lennének, ha a tavaszi EP-választáson nem szereznének újra legalább két mandátumot.
Politikusi pályára lép a korábbi first lady
– adta hírül Dobrev indulását a történtektől komoly izgalmi állapotba került Nyugati Fény, Gyurcsányék hivatalos közlönye, amely felidézte, hogy Dobrev Klárát férje miniszterelnökségének idején ismerte meg a szélesebb közvélemény, amely
decens, okos, karakán üzletasszonyként
tartja számon az új aspiránst. Legalábbis a Nyugati Fény szerint, amely igyekezett hangsúlyozni, hogy a döntés nagyon demokratikusan született a DK-ban, amelyet amúgy Gyurcsány egymaga kézivezérel, így elképzelhető, ahogy nagyon demokratikusan kinevezte a feleségét listavezetőnek. A negyvenhét éves Dobrev Klára közgazdasági, illetve jogi diplomát szerzett, angol, bolgár, német és orosz nyelvekből van felsőfokú nyelvvizsgája. Huszonöt éve él együtt Gyurcsány Ferenccel, akivel három gyermekük született.
A karakán, okos üzletasszony, azaz Dobrev Klára a család elhíresült cége, a rablóprivatizáció egyik legfőbb nyertese, azaz az Altus Zrt. vezetője, és büszke arra, hogy bármiért beperel bárkit, aki írni merészel üzleti ügyeikről.
Interpol-körözés, vádlott elvtársak, baráti kölcsönök
Az Altus neve nemrég újra felvetődött abban az ügyben, amelyben immár az Interpol is körözést adott ki Dobrevék bolgár kapcsolata, a maga által vezetett banktól hatszázmillió forintnyi összeget elsikkasztó Cvetan Vaszilev ellen. Bár a cégadatok szerint Vaszilevék és Gyurcsányék kapcsolata még jelenleg is aktív, Dobrev Klára a körözés hírére úgy nyilatkozott, hogy nem ismerik, nem is látták soha üzletfeleiket, majd mindenkit elkezdett beperelni, aki firtatni merte a kérdést. A PestiSrácok.hu nemrég azt tudakolta az Országos Rendőr-főkapitányságtól, hogy Vaszilev körözésének ügyében Gyurcsányék közül bárkit meghallgattak-e. Válaszában a hatóság sem igent, sem nemet nem mondott; azt közölték, hogy a meghallgatásról csak az érintettek írásos beleegyezésével adhatnak felvilágosítást.
Egyik videós bejegyzésében Dobrev Klára nemrég azzal hencegett, hogy szinte az összes sajtóperüket lazán megnyerik a jobboldali médiával szemben; ehhez képest nemrég komoly pofonba szaladtak bele, amikor a Fővárosi Törvényszék kimondta: kijelenthető, hogy a több százmilliós csalások miatt büntetőeljárás alatt álló MSZP-s Czeglédy Csaba pénzelte a DK-t – az a Czeglédy, akinek amúgy Gyurcsányék adtak korábban kétszázmillió forintos kölcsönt, és ezt el is ismerték.
Rablóprivatizáció, olajmaffia, uniós júdáspénz
Az Altus neve mindenkinek ismerősen csenghet, hiszen ez a cég Gyurcsány Ferenc az Apró-családtól kapott hozományaként vált ismertté; a gond csak az, hogy (miként a legtöbb dúsgazdaggá vált bolsevik dinasztia esetében) a javakat nem Apróék, hanem a Kádár-rezsim alattvalói és kisemmizettjei teremtették elő. Az Altus-csoport a Horn-kormány idején hatalmasat kaszált, Gyurcsány (aki a KISZ-vezetői, kollégiumi besúgói múltját lezárva akkoriban épp nem készült politikai pályára) még el is hencegett egy, a Népszabadságnak adott, A gyors hal eszi meg a lassút címet viselő nagyinterjúban avval: nem tehet róla, hogy az állam ilyen borzasztóan rossz üzleteket köt vele. Az ország összes bauxitbányáját például – a vörösiszapperben elítélt Malosokkal együtt – egy budai családi ház áráért privatizálhatta ki, de a többi, egyenként milliárdokat érő üzemért is csak töredékárat fizetett. Az Altus azután összefonódott a kilencvenes évek olajmaffiájával is (amit ITT és ITT és ITT írtunk meg oknyomozó cikkekben), hogy 2010 után az időközben családon belül Dobrev Klárának átadott vállalkozás sorba álljon Brüsszelben a júdáspénzért is. Ez 2015-ben egy ötmillió eurós megbízásban testesült meg, a homályos célú projektben a minden gyanú alatt álló házaspár cége az Orbán-kormányzat uniós pénzköltéseit monitorozhatja. Ezt Deutsch Tamás annak idején botránynak és nyílt provokációnak nevezte a PestiSrácok.hu-ban.
Forrás: MTI/Nyugati Fény/PS; Fotó: Népszava
Facebook
Twitter
YouTube
RSS