Azzal büszkélkedik a közösségi oldalán Magyar Péter, hogy több mint egy hónap után végre megjelenik a munkahelyén, az Európai Parlamentben. A képviselői mandátum a havi nyolcmillió forintos fizetés mellett azért is fontos a Tisza Párt elnökének, mert mentelmi jogot biztosít neki, amivel megúszhatja a június óta húzódó lopási ügyét. Dömötör Csaba a Facebookon úgy reagált a munkahelylátogatásra, hogy: végülis, ez is valamiféle eredmény.
A nyári szünetet követően több mint egy hónap elteltével, a 33. napon meglátogatja a munkahelyét Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke és európai parlamenti képviselője szerdán büszkén posztolt a közösségi oldalán egy fotót magáról, amint a bőröndjével indulásra készen áll.
Brüsszel, érkezem! Kíváncsi vagyok, hogy a fideszes naplopók, akik a FB-on mindig hiányolnak az Európai Parlamentből, vajon beérnek-e a munkahelyükre holnap
– üzente Magyar Péter a kormánypárti EP-képviselőknek.
Mindezt azok után tette, hogy 32 napon át egyetlen alkalommal sem látták a munkahelyén, az Európai Parlament ülésein, miközben csak szeptemberben mintegy nyolcmillió forintot keresett, ennyi ugyanis az uniós képviselők havi fizetése.
Magyar helyzetjelentésére a Hidvéghi Balázst váltó Dömötör Csaba úgy reagált:
Végülis, ez is valamiféle eredmény.
A Fidesz EP-képviselője szerint azonban furcsa, hogy éppen ő vádol másokat naplopással. Majd megjegyezte:
Magyar Péter egyébként a mezőgazdasági és vidékfejlesztési szakbizottság tagja. Én is ebben a bizottságban fogok dolgozni. Erre a házszabály alapján leghamarabb jövő hétfőtől lesz lehetőségem, amikor a plenáris ülésen megerősítik a tagságomat. Így, bár a mai ülésen még nem találkozhatunk, de utána biztosan. Állok elébe, van mit megvitatnunk.
Kezdetben nem kellett neki a mentelmi jog, de már nagyon kapaszkodik
Magyar Péter június 9-e előtt, a választási kampányban többször határozottan kijelentette, hogy nem lesz EP-képviselő, nem veszi fel a mandátumát, mert itthon akar politizálni. Nem sokkal a választások után már tárgyalásokat folytatott az Európai Néppárt vezetőjével, a magyarfóbiás Manfred Weberrel és megegyeztek, hogy a Tisza Párt EP-képviselői a néppárti frakcióhoz csatlakoznak. Közben az is eldőlt, hogy Magyar nem tartotta be az ígéretét, mégis felvette a mandátumát, ami együtt jár a mentelmi joggal. Ez utóbbi azért fontos körülmény, mert június 21-én éjjel az Ötkert nevű szórakozóhelyen a politikus botrányosan viselkedett, aminek következtében rendőrségi, majd ügyészségi nyomozás indult. Egy héttel ezelőtt lépett a legfőbb ügyész, lopás bűncselekménye miatt a Központi Nyomozó Főügyészség előtt folyamatban lévő nyomozás eredményeként indítványt tett az Európai Parlament elnökénél Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztésére.
A nyomozati adatok szerint Magyar a szórakozóhelyen szóváltásba keveredett egy őt videózó férfival, majd a Tisza Párt elnöke hirtelen mozdulattal kivette a sértett kezéből a telefont és zsebre tette. Többszöri kérés ellenére sem adta vissza a készüléket, sőt letagadta, hogy nála lenne. Miután a diszkót elhagyta, a Duna felé indult, többen követték őt, köztük a sértett is, aki hiába próbálta visszaszerezni a telefonját, mert Magyar lesétált a vízpartra és a Dunába dobta. Ez pedig az ügyészség megítélése szerint lopás bűncselekményének minősül.
A Tisza Párt elnöke azóta is a mentelmi jog mögé bújik, nem hajlandó lemondani a védettségről, holott a választási kampányban több rendezvényen, lakossági fórumon is hevesen agitált a politikusok mentelmi joga ellen, mondván, hogy meg fogja szüntetni, neki sincs szüksége rá, áll minden peres eljárás elé.
Forrás: Magyar Nemzet, fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS