Pesti Srácok

Az elnyűhetetlen Cseh László ötödik olimpiáján is letette a névjegyét

Az elnyűhetetlen Cseh László ötödik olimpiáján is letette a névjegyét

Milák Kristóf felejthetetlen hajnali úszása és olimpiai aranyérme után a – magyar idő szerint – kora délután lezajlott előfutamokban is jól szerepeltek a magyar úszók. Külön kiemelendő közülük az ötödik olimpiáján részt vevő Cseh László, aki 200 vegyesen gond nélkül jutott tovább a holnapi elődöntőbe!

A férfi 200 méteres hátúszás magyar indulója, Telegdy Ádám 1:57.70-es idővel továbbjutott a középdöntőbe. A 26 éves úszó remek hajrájának köszönheti továbbjutását, mert a táv első fele nem igazán sikerült jól a számára. Ha erősíteni tud az első százon is, akkor a döntőbe jutásra is lehet esélye. A női 200 méteres mellúszás előfutamából Békési Eszter sajnos nem tudott továbbjutni a középdöntőbe.

Cseh László méltóképpen búcsúzhat

A férfi 200 méteres vegyes előfutamaiban két magyar úszó révén is érdekeltek voltunk. A junior világcsúcsot tartó Kós Hubert és az ötödik olimpiáján medencébe szálló Cseh László egyaránt esélyes volt a középdöntőre. Kós sajnos nem jutott tovább, ám Cseh László – saját futamában második helyen végezve – 1:58-on belüli idővel zárt, így ott lesz a középdöntőben és jó esélye van annak, hogy a döntőbe is bekerül. A 35 éves úszófenomén, aki előre jelezte, hogy a tokiói olimpia lesz az utolsó versenye, a látottak alapján joggal bízhat a szenzációs pályafutásához méltó zárásban.

PestiSracok facebook image

Döntőben a női váltónk

A Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Verrasztó Evelyn, Késely Ajna összetételű női gyorsváltónk pedig – a nap remek lezárásaként – bejutott a fináléba a 4*200-as távon, miután 7:56.16-os eredménnyel a nyolcadik helyen végeztek az elődöntőben. A döntőt holnap, magyar idő szerint hajnali fél 6-kor ússzák majd a lányok.

A holnapi nap során további, magyar érdekeltségű előfutamokat, elődöntőket, illetve döntőket rendeznek majd az uszodában.

Vezető kép: Cseh László a tokiói olimpia úszócsarnokában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.