Nem bírta elviselni az általa gerjesztett negatív érzések nyomását, ezért nyilvánosan bocsánatot kért Komáromy Gergely politikai aktivista a Szabadság téri szovjet emlékmű megdobálása miatt. A Városligetben anarchoszindikalista vegánköztársaságot alapító énekes arról írt, ő csak a “Szeretet Forradalmához” akart cselekedetével hozzájárulni, hogy ezzel is közelebb hozza az embereket. A dobálásban részt vevő Kiripolszky Csongor szintén bocsánatkérő posztjában ugyanakkor kiemelte, számára a “Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek” felirattal ellátott emlékmű, amely nem sír vagy síremlék és a mai napig a Szabadság téren áll, leginkább a kommunista diktatúra elnyomását jelképezi.
A festékdobálás a belvárosi fiatalok legújabb, könnyen elsajátítható sportja. Az ötletgazda Gulyás Márton ugyan nem a legtökéletesebb művelője a játéknak, mégis a Sándor-palota elhibázásáért 300 óra közmunkát kapott. A Gulyás Mártonért tüntető Magonyosi Árpád azonban már sikerrel dobálta meg a Terror Háza múzeum falán az antikommunista hősök arcképét, őt azonban még csak le sem tartóztatták. Arról nem tudni, Magonyosi Árpád átgondolta –e, az azonban tény, a húsvét hétfőn a Szabadság téri szovjet emlékmű megdobálói, némileg azért különböző felhanggal, de bocsánatot kértek. Mint arról sajtóforrásokra hivatkozva beszámoltunk, fejenként 30 ezer forintot bírság megfizetésére kötelezte a bíróság Komáromy Gergőt és Kiripolszky Csongort, mivel húsvét hétfőn festékkel dobták meg a Szabadság téri szovjet emlékművet. Céljuk az volt, hogy így tiltakozzanak a növekvő orosz befolyás ellen.
Időközben maga a Horty-szobrot vörös festékkel leöntő zugügyvéd, Dániel Péter is felháborodásának adott hangot a vörös hadsereg hőseinek megcsúfolása miatt, és azt kérte a tüntetőktől is, hogy határolódjanak el a festékdobáló aktivistáktól. Mint levelében fogalmazott, „a II. világháború során Magyarország sajnos a hitleri náci Németország csatlósa volt, ezért az igazság akkor a Szovjet hadsereg oldalán állt. Ezt pedig soha nem szabad elfelejteni és letagadni!” Dániel Péter szerint ha a tüntetők nem vigyáznak, a civil mozgalmak a szélsőjobb közelébe sodródhatnak.
A festékdobálás összehozza az embereket a szeretetben
A húsvéti festékdobálás után kemény fejmosást kapott követőitől a Facebook-on Komáromy Gergely, politikai aktivista. Mint bocsánatkérő üzenetében hangsúlyozta, ő a Szeretet Forradalmához akart hozzájárulni, nem akart senkit megsérteni. Mint fogalmaz, sajnálja, és őszinte bocsánatot kér a „valódi hősök emlékének megsértéséért”.
Nem volt szándékos
– hangsúlyozza.
Béke Mindenkinek. Pár szóban tisztazom a szandekaimat, velemenyemet, remelem segit.Lenyeg: Nagyon sajnalom, es oszinten…
Közzétette: Gregory G Ras – 2017. április 18.
Rasta G kifejti, elszántan igyekezett a hazája, és mindenki szabadságáért és boldogságáért küzdeni a maga erőszakmentes eszközeivel, de előfordul, hogy „lényeges részletek” elkerülik a figyelmét. Hozzátette, célja az volt, hogy a „viktatúra rossz irányára” felhívja a figyelmet, és hogy a festékdobáláson keresztül rámutasson, a szabadságnak, az igazságnak nincs színe, nemzetisége, politikai irányultsága, így közelebb hozva a különböző politikai irányultságú szabadságszerető embereket.
Negatív hullámokkal bombázták
Komáromy Gergely ezután arról ír, nagyon megrendítette, hogy tette mennyi dühöt és negatív érzést váltott ki az emberekből, akik ennek a Facebook-on hangot is adtak. Az aktivista ezzel szemben a „Szeretet Forradalmához” szeretne hozzájárulni, viccel, zenével, civil akciókkal, de ezzel nem akar mások lelkébe gázolni. Arra is ígéretet tett, hogy a jövőben egyértelműbb akciókkal csak a negatív erők ellen fog fellépni, mindenféle felesleges károkozás nélkül. Sőt egy magyar angol videó elkészítésével az orosz testvéreknek is üzenni szeretne, hogy nem konfliktust akart generálni, hanem egy jobb világ eljöveteléért küzd.
Üzenet politikusoknak
Végezetül Komáromy Gergely arról is ír, szimbolikus tettként inkább visszavonja a fellebbezést, és befizeti a bírságot többek közt azért, hogy példát mutasson a politikusoknak arra, hogy a hibát beismerni és utólag kijavítani nem lehetetlen.
Az emlékmű a kommunista elnyomás szimbóluma
Kiripolszky Csongor szintén bocsánatkérő posztjában kiemelte, számára mind a német, mind az orosz megszállás elítélendő, elnyomó rendszernek számít. Olvasatában a “Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek” felirattal ellátott emlékmű, amely nem sír vagy síremlék tehát, és a mai napig a Szabadság téren áll, leginkább a kommunista diktatúra elnyomását jelképezi.
Hozzáteszi,
fontosnak tartom, hogy sikerült felszámolni a német megszállást, de a felszabadító szovjet hősök közben megerőszakolták a magyar nőket, kirabolták, majd évtizedekig elnyomás alatt tartották Magyarországot. Tettünk megítélése látom megosztó, ahogy megosztó a szobor megítélése, és megosztott az egész ország.
Először is mindenkitől mély elnézést kérek, akit cselekedetemmel megbántottam!Én két éves voltam, amikor a rendszervá…
Közzétette: Csongor Kiripolszky – 2017. április 18.
Orbán sakkban tartja az állampolgárokat
Arról is ír, a jobboldali érzelmű embereknek is meg kell érteniük, hogy az Orbán-kormány elleni tiltakozás „nem egy baloldali hiszti”, hanem az országot Putyinnak kijátszó rendszer ellen szól. Véleménye szerint Orbán Viktor el akarja hallgattatni a civileket és a kritikákat megfogalmazó médiumokat, miközben egzisztenciálisan sakkban tartja az állampolgárait, és évtizedekre eladósítja hazánkat Oroszország felé.
Mint fogalmaz,
nem azért mutattunk ajtót bizonyos dolgoknak, hogy most meg visszajöjjenek az ablakon. Tehát mi az ajtót a nyugatnak kinyitottuk, az oroszoknak, a kommunizmusnak, a Szovjetuniónak pedig ajtót mutattunk. És azt üzenjük a jövőnek, hogy ne engedjék, hogy mindez visszamásszon az ablakon.
Arról is ír, lehetséges, hogy rossz kifejezési formát választott az engedetlenségek, de mint kifejti
mindezzel együtt, ha az elnyomó diktatórikus rendszerekre, a most a magyar népet nyomorító, demokráciát leépítő, Putyint kiszolgáló, gyűlöletkeltő NER-re, és a mi gyerekfestékes lufidobálós akciónkra gondolok, azt gondolom, nem nekem kell jobban szégyellnem magam.
Forrás: facebook.com/PestiSrácok.hu; fotó: hirek.ma
Facebook
Twitter
YouTube
RSS