Pesti Srácok

Tovább nyomoz az ügyészség Portik és Laborc találkozójának ügyében

Tovább nyomoz az ügyészség Portik és Laborc találkozójának ügyében

Két hónappal meghosszabbították a hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt indított nyomozást Portik Tamás és Laborc Sándor korábbi titkosszolgálati vezető találkozóinak ügyében. Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője pénteken azt közölte az MTI-vel, hogy az ügyben a nyomozás folyamatban van, a meghosszabbított határideje augusztus 7. Gyanúsított kihallgatására eddig nem került sor - tette hozzá. Fazekas Géza ügyészségi szóvivő korábban arról tájékoztatott: február óta újra nyomoz a Központi Nyomozó Főügyészség hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt Portik Tamás és Laborc Sándor találkozóinak ügyében. Az Alkotmányvédelmi Hivataltól (AH) érkezett bejelentés nyomán rendeltek el nyomozást, amelyet a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója és egy magánszemély két egyeztetése alapján folytatnak - közölte. Amíg az AH nem oldotta fel a találkozók leiratának titkosságát, a nyomozás egésze is titkos volt. Az AH április végén oldotta fel a Portik Tamás, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatója és Laborc Sándor korábbi titkosszolgálati vezető közötti két megbeszélésről készült hangfelvétel titkosságát. Az anonimizált leiratokat feltették az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága honlapjára. A dokumentumok szerint 2008-ban kétszer találkozott egymással Portik Tamás és Laborc Sándor, két másik ember társaságában. A megbeszéléseken készült hangfelvételek szerint Laborc Sándor a Portik Tamástól származó, közéleti szereplőkre terhelő információkat a nyilvánosság előtt akarta felhasználni. A hangfelvételek leirataiból az derül ki, Portik Tamás félt attól, hogy 2010-ben a baloldal elveszti a választásokat.

Szöveg: MTI

Fotó: Magyar Hírlap/HPGY

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!