Pesti Srácok

Nem Simon volt az egyetlen MSZP-s, aki afrikai útlevéllel menekült

Nem Simon volt az egyetlen MSZP-s, aki afrikai útlevéllel menekült

Fürst György alpolgármester a Közép-Afrikai Köztársaság diplomataútlevelével igyekezett megúszni a felelősségrevonást a VI. kerületi ingatlanpanama ügyében – emleget fel egy közismert, ám már poros információt a csütörtökön megjelenő Heti Válasz. Fürstöt hűtlen kezeléssel gyanúsítják, a hetilap szerint hamarosan bíróság elé állítják (A panamázás főszereplőinek, Hunvaldnak és Gálnak azért ítélt meg kártérítést az EB, mert túl sokáig elhúzták az ügyüket...). Fürstről évekkel ezelőtt megírta a Magyar Hírlap, hogy éppen „akkortájt vásárolt egy kishajót, amikor saját előterjesztésében eladták az Andrássy út 47. számú palotát a helyi szocialisták és szabad demokraták”. A napilap cikke szerint az adásvételi szerződésben ár nem szerepelt, csupán az, hogy a vételár „kölcsönösen kialkudott összeg” volt. Így a szakértő is csak következtetni tudott arra, hogy a vitorlás kishajó piaci értéke 5500 és 13 500 euró között lehet – derült ki a nyomozati iratokból. „A VI. kerületi önkormányzat mindenesetre kezdeményezte, hogy a terézvárosi vagyonvesztés miatt a megvádolt szocialista és szabad demokrata képviselők magánvagyonát helyezze zár alá a bíróság az okozott károk legalább részbeni megtérülése miatt – írta a Magyar Hírlap. - Így függ össze Fürst vitorlása, 2009-ben lízingelt Aston Martin gépkocsija, kilenc cégének üzletrésze” a terézvárosi ingatlanpanamával.

A teljes cikk a Heti Válaszban olvasható. Fotó: Heti Válasz

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.