Pesti Srácok

„Tóbi beköltözne a pártházba” - itt az MSZP új elnöke?

 „Tóbi beköltözne a pártházba” - itt az MSZP új elnöke?

Kevés az ellenérv (és az alternatíva), a szocialisták készek kiegyezni Tóbiás József személyében – írja a szoci ügyekben mindig jól értesült Népszabadság. A napilap szerint az MSZP lehetséges nyolcadik elnökét segítheti, hogy nem vállalt kormányzati feladatot az elmúlt nyolc évben, és képes megtalálni a hangot a párton belüli különböző csoportokkal és a politikai partnerekkel egyaránt. Negyvennégy éves, 1998-ban – amikor országgyűlési képviselő lett – lépett be a szocialista pártba, hét évvel azután, hogy egyik alapítója volt a Baloldali Ifjúsági Társulásnak – írja Tóbiásról a napilap.

A szocialistákat a 2010-es vereség óta a negyvenes generáció vezeti. E korosztály nagy része – Tóbiáson kívül Botka László választmányi elnök, a most Brüsszelbe távozó, de átmeneti elnökjelöltként szóba került Ujhelyi István, Lukács Zoltán frakcióvezető-helyettes, Nyakó István és Török Zsolt korábbi szóvivő – a kilencvenes évek elején a BIT-ben, Kiss Péter mellett szocializálódott, míg a velük nagyjából egyidős Mesterházy Attila, a fővárosi Horváth Csaba és Molnár Zsolt később, az ezredforduló környékén vagy után érkezett meg az MSZP-be.

A teljes cikk itt olvasható. Fotó: Népszabadság

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Magyar Péterék lebontották "Orbán kordonjait" a Várban, meg is történt az első súlyos baleset

Magyar ugar június 3.
Magyar Péterék lebontották "Orbán kordonjait", s ennek ma meg is lett az első áldozata. Egy német turistára ugyanis rázuhant egy szerszám, miután a kordonok már nem jelzik, hogy amúgy egy ÉPÍTÉSI TERÜLET van ott, ahol ezek az idióták (bocsánat, a miniszterelnök úr, a közlekedési miniszter meg a belügyminiszter), lebonttatták a balesetveszélyt jelző kerítéseket.