Pesti Srácok

Kehi: jogosulatlanul szórt el másfél milliárd forintot az Ökotárs

Kehi: jogosulatlanul szórt el másfél milliárd forintot az Ökotárs
A botrányok ellenére sokan védik az alapítványt. A Greenpeace Magyarország és a Levegő Munkacsoport például napelemes demonstrációt szervezett az Ökotárs mellett.

Jogosulatlanul osztott ki 1,5 milliárd forintnyi Norvég Alap-os pénzt az Ökotárs Alapítvány – a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal szerint.

A Kehi kabinetfőnöke a Hír TV-nek arról beszélt: a 2009-ig tartó támogatási ciklusban a pályázatok lebonyolítására nyílt közbeszerzés nélkül, Brüsszelben választották ki az Ökotárs vezette konzorciumot. A kormányrendelet szerint ugyanakkor a pályázati pénzekről döntő szervezetet a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnek kellett volna kiválasztania. Ennek azonban nincs nyoma az ügynökségnél, és felhatalmazást sem adtak a brüsszeli székhelyű Finanszírozási Mechanizmus Irodának, hogy ők döntsenek a kérdésben. A Kehinél még vizsgálják, hogy emiatt terhel-e valakit felelősség.

Az Ökotárs által vezetett konzorciumot a magyar államnak kellett volna nyílt pályázaton kiválasztania. Ehhez képest a kiválasztásról a magyar állam hozzájárulása nélkül döntött az FMO úgy, hogy sem közbeszerzés, sem nyílt pályáztatás nem volt. Az átláthatatlan körülmények között a jogalap nélkül történt kiválasztásának köszönhetően az Ökotárs által vezetett konzorcium a Norvég Civil Támogatási Alap első ciklusában másfél milliárd forint sorsáról dönthetett és ezért a munkájáért több mint 150 millió forintot vette fel – közölte Bőcz Sándor, a Kehi kabinetfőnöke.

PestiSracok facebook image

Forrás: Hír TV

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!