Pesti Srácok

NOL: Kábítószer vásárlása közben csaptak le a rendőrök a Nemzeti Őrsereg vezetőjére

NOL: Kábítószer vásárlása közben csaptak le a rendőrök a Nemzeti Őrsereg vezetőjére

A nyíregyházi rendőrség kábítószer birtoklása miatt vette őrizetbe a 38 éves S. Zoltánt, aki a Népszabadság névtelenséget kérő informátora szerint nem más, mint ifjabb Sipos Zoltán, a Nemzeti Őrsereg nevű, szélsőjobboldali félkatonai szervezet vezetője, azaz főkapitánya.

A főkapitányt akkor fogták el a nyíregyházi nyomozók, amikor épp "alkalmi mennyiségű felhasználáshoz szükséges" marihuánát vásárolt a dílerétől egy parkolóban (az eladó ellen kábítószer-kereskedelem miatt indul eljárás, mivel nemcsak a helyszínen, de a lakásán is nagy mennyiségű drogot találtak a rendőrök).

A főkapitány környezetében állítólag nagy felháborodást váltott ki az eset, főleg amiatt, hogy a 2007-ben megalakult, a Magyar Gárdával, a Jobbikkal, valamint több hungarista és neonáci csoporttal is jó kapcsolatokat ápoló Nemzeti Őrsereg tagjai "vállalják, hogy életüket a Szent Korona által sugallt egyetemes és örök isteni törvényekhez igazítják, és kerülik az olyan élethelyzeteket, amelyekben kétes életvitelű, erkölcsi hitelüket vesztett személyekkel való megjelenésük miatt ők is ilyen színben tűnnének fel”.

PestiSracok facebook image

A Népszabadság megkereste a rendőrséget is azzal a kérdéssel, hogy a drogot vásárló S. Zoltán azonos-e Sipos Zoltánnal, de ezt a megyei kapitányság hivatalosan nem erősítette meg, de nem is cáfolta, adatvédelmi okokra hivatkozva pedig nem is fognak bővebb felvilágosítást adni.

A napilap természetesen megkereste a Nemzeti Őrsereg főkapitányát is, aki indulatosan reagált erre. Nem volt hajlandó sem az állítólagos rendőrségi ügyéről beszélni, sem arról, hogy távozik-e a szervezet éléről.

A Népszabadság megemlítette: "A Nemzeti Őrsereg egyenruhája és szimbólumrendszere erősen emlékeztet a nyilasokéra. A sors fintora, hogy Sipos Zoltánt október 15-én, a nyilas hatalomátvétel hetvenedik évfordulóján kapcsolták le a rendőrök".

Forrás: Index.hu/Népszabadság

Fotó: fotoklikk.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!