Pesti Srácok

Két helyettes államtitkár is megy a kormányból?

Két helyettes államtitkár is megy a kormányból?

Távozhat a kormányból Farkasné dr. Gasparics Emese, a Belügyminisztérium önkormányzati helyettes államtitkára, valamint Becsey Zsolt, közlekedésért felelős helyettes államtitkár is - értesült a PestiSrácok.hu.

Utóbbi korábban is fontos pozíciókat töltött be, hiszen a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának tagja, illetve a Brüsszeli magyar EU képviselet helyettes követségvezetője is volt. 2010 és 2011között pedig a Matolcsy György vezette Nemzetgazdasági Minisztériumkülgazdaságért felelős államtitkára volt és távozása után meg is szűnt a külgazdaságért felelős portfólió. Becsey ezután miniszterelnöki megbízottként folytatta munkáját a Varga Mihály vezette Miniszterelnökség szervezeti keretein belül, majd a Martonyi János nevével fémjelzett Külügyminisztériumnál töltött be külügyi koordinátori pozíciót. A helyettes államtitkári tisztséget 2014 júniusa óta látja el az NFM-ben.

allamtitkar szombathely.hu
Farkasné dr. Gasparics Emese is távozhat. Fotó: szombathely.hu
PestiSracok facebook image

A BM-ben is várható változás

Információink szerint hasonlóan Becseyhez, Farkasné dr. Gasparics Emese is távozhat, aki az önkormányzati helyettes államtitkári pozícióját megelőzően jegyzőként, ügyvédként és jogi tanácsadóként dolgozott 2010-2011-ig a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyonpolitikáért felelős államtitkárságán, titkárságvezetőként. A szakember a Belügyminisztériumhoz 2011-ben került és felügyelete alá tartozott az önkormányzatok gazdasági koordinációja is. Informátoraink arról számoltak be, hogy távozása összefüggésben állhat azzal, hogy 2015 decemberében arról röppentek fel hírek a sajtóban, hogy „eltévedtek” a BM rendkívüli támogatások címén kiküldött összegei. Mint arról több sajtóorgánum beszámolt, 800 önkormányzat téves utalást kapott karácsony előtt a Belügyminisztériumtól.

A jogszabály szerint az úgynevezett ÖNHIKI – támogatás már a korábbi ciklusban megszűnt, majd annak helyébe lépett az úgynevezett rendkívüli támogatás, amely az önkormányzatok működőképességének megőrzésére, vagy egyéb a feladataik ellátását veszélyeztető helyzet elhárítása érdekében adható. Ennek a támogatásnak a költségvetési kerete mintegy 8 milliárd forint volt, amely a jelek szerint „megkeveredett”, így olyan önkormányzatok is kaptak támogatást, amelyek nem igényeltek, illetve nem kaptak olyanok, akik viszont igen, illetve az összegekben is akár tízmilliós csúszások és tévedések voltak. A BM elismerte a hibát és közleményükben azt írták, "a 2015. december 23-án az adatbázis adminisztrációs hibája következtében több olyan önkormányzat részére is történt folyósítás, amely nem részesült támogatásban."

Más forrásból úgy tudjuk, hogy a szakember inkább az elméleti területen dolgozna tovább. Ezt igazolni látszik az az információnk, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen folytatja pályafutását, ahol szintén az önkormányzatok működésével kapcsolatos kérdésekkel foglalkozhat majd. Információink szerint utóda a jelenlegi önkormányzati államtitkár környezetéből kerülhet ki.

Forrás: PestiSrácok.hu

Fotó: Magyar Hírlap/önkornet.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!