Pesti Srácok

Navracsics: Továbbra is napirenden van a menekültek elosztása az unióban

Navracsics: Továbbra is napirenden van a menekültek elosztása az unióban

Bár a menekültválság és az uniót sújtó gazdasági problémák miatt fölerősödtek a radikális hangok, ez nem fog a politikai elit lecserélődéséhez vezetni - mondta Navracsics Tibor a HVG-nek adott interjújában. A néppárti politikus arról is beszélt, az unióban továbbra is napirenden van a menekültek akár kötelező elosztása, ebben a kérdésben ugyanakkor lehet, hogy nem fog politikai megoldás születni.

Navracsics Tibor az interjúban arról beszél, bár a menekültválság és az uniót sújtó pénzügyi válság miatt megerősödtek a radikális politikai erők, ebből azonban nem következik hatalmi-politikai elitváltás. Hozzáteszi, véleménye szerint az év végére egy megváltozott értékrendű Európában fogunk élni, de a változások nem lesznek alapvetőek.

Újságírói kérdésre a néppárti politikus elmondta, mivel a bizottsági előterjesztésben továbbra is szerepel a kötelező kvóta, az unió nem mondott le a menekültek arányos elosztásáról. Hozzáteszi, egyelőre azonban sem a kötelező kvótában, sem a kvóta nélküli európai megoldásban nem sikerült megegyezni a politikusoknak, és elképzelhetőnek tartja azt is, hogy végül nem születik közös megoldás, holott valamilyen arányos befogadásra szükség van.

Oktatási biztosként a magyar oktatási rendszer jelenlegi helyzetével kapcsolatban Navracsics Tibor elmondja, vannak aggályok, hogy az utóbbi évben romló tendencia kezdődött, ezt azonban még nem támasztják alá statisztikák. Ugyanakkor hangsúlyozza, egy ország versenyképessége összhangban van az iskolázottság, képzettség javulásával, ezt kell szem előtt tartania a kormánynak. Véleménye szerint mindegy, hogy állami, egyházi vagy magániskolák teljesítik a kitűzött oktatási célokat, a lényeg, hogy a finanszírozás ne legyen diszkriminatív.

PestiSracok facebook image

Teljes riport a HVG csütörtöki számában olvasható.

Forrás: HVG; fotó: szabadujsag.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!