Pesti Srácok

Erdogan újra fenyegetőzik: Hollandia megfizet azért, amit tett!

Erdogan újra fenyegetőzik: Hollandia megfizet azért, amit tett!

Recep Tayyip Erdogan török államfő szerint Hollandia meg fogja fizetni az árát annak, hogy kárt okozott a holland-török kapcsolatoknak azzal, hogy vitába keveredett Ankarával török politikusok hollandiai kampányrendezvényei miatt.

- jelentette ki Erdogan vasárnap egy isztambuli díjátadó rendezvényen mondott beszédében. A török államfő hozzátette: azt gondolta, hogy a nácizmus nem létezik már, de tévedett.

PestiSracok facebook image

- állította a török elnök a televízióban élőben közvetített beszédében.

A Hollandia és Törökország közötti diplomáciai vita azt követően lángolt fel, hogy Hága először a Mevlüt Cavusoglu török külügyminisztert Hollandiába szállító repülőgép leszállási engedélyét vonta vissza szombaton, majd Fatma Betül Sayan Kaya török családügyi miniszter Németországból érkezett gépkocsikonvoját tartóztatták fel a rotterdami török konzulátusnál. A minisztert nem engedték a külképviselethez, hanem visszafordították a német határ felé. Mindkét török miniszter az elnöki rendszer bevezetéséről döntő április 16-i török népszavazással kapcsolatos kampányrendezvényen szólalt volna fel.

A török külügyminiszter, miután nem tudott belépni Hollandia területére, a franciaországi Metz városba utazott, hogy egy ottani nagygyűlésen mondjon beszédet a helyi török közösség előtt. Erdogan köszönetet mondott Franciaországnak azért, hogy ezt lehetővé tették. A vasárnapi metzi rendezvény előtt Cavusoglu újságíróknak azt mondta, Törökország mindaddig lépéseket fog tenni Hollandia ellen, amíg a holland kormány bocsánatot nem kér. Mark Rutte holland kormányfő erre reagálva kijelentette, hogy bizarrnak tartja a bocsánatkérés ötletét.

- mondta a miniszterelnök egy vasárnap reggeli beszélgetős műsorban.

Forrás: MTI; Fotó: AFP

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!