Pesti Srácok

Visszautasítja a Belügyminisztérium az EP szociáldemokrata frakciójának közleményét

Visszautasítja a Belügyminisztérium az EP szociáldemokrata frakciójának közleményét

A Belügyminisztérium (BM) visszautasítja az Európai Parlament szociáldemokrata frakciójának (S&D) keddi közleményében foglaltakat. A tárca csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében cáfolta, hogy a tranzitzónákban elhelyezett menedékkérők "borzalmas" körülmények között lennének.

A magyarországi menekülttáborokban uralkodó "borzalmas" körülmények kivizsgálására és mielőbbi cselekvésre szólította fel az Európai Bizottságot kedden az Európai Parlament szociáldemokrata frakciója (S&D), miután a párt háromtagú delegációja látogatást tett a magyar-szerb határon. A BM közleménye szerint az S&D delegációja múlt pénteken járt a röszkei tranzitzónában, de látogatásuk során nem kifogásolták az elhelyezés körülményeit. A BM kiemelte: több nemzetközi delegáció, többek között az Európai Bizottságé is ellátogatott a tranzitzónákba,

PestiSracok facebook image

Felidézték, hogy március 28. óta a menedékkérelmi eljárás lefolytatását tranzitzónában kell megvárniuk a kérelmezőnek. A tranzitzóna kialakításakor egymástól elkülönített szektorokat alakítottak ki az egyedülálló férfiak, az egyedülálló nők, a 14. év feletti kísérő nélküli kiskorúak és a családosok számára. Valamennyi szektorban van közösségi helyiség és ökumenikus imaszoba, biztosított a wifi-hozzáférés, továbbá van televízió, amelyen arab nyelvű csatorna is nézhető. Ezen felül vannak sporteszközök, a családi szektorban játszótér és játszószoba. A Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (BMH)szociális munkásai napközben a gyerekeknek különböző foglalkozásokat is szerveznek - sorolta a BM. Kiértek arra is, hogy a BMH különös figyelmet fordít arra, hogy a családtagokat együtt helyezzék el.

- olvasható a BM közleményében.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!