Pesti Srácok

Orbán Viktor a Terror Házánál mond beszédet október 23-án

null

Az október 23-i programokról tartott sajtótájékoztatót Kovács Zoltán kormányszóvivő a Terror Házánál – azért éppen ott, mert Orbán Viktor miniszterelnök is ott fogja ünnepi beszédét elmondani a nemzeti ünnepen, 15 órakor. Az 1956-os forradalom és szabadságharc 61. évfordulójának legmeghatározóbb eleme ismét a szabadság fogalma lesz.

A kormányszóvivő a várható programokról, és az idei ünnep szellemiségéről beszélt. Az elmúlt két évhez hasonlóan a szabadság fogalma az egyik legfontosabb és legmeghatározóbb eleme az 1956-os megemlékezéseknek. Idén is „A szabadság napja”lesz az ünnep események mottója.

– jelentette ki Kovács Zoltán. Ez az a szelleiség és az a hagyomány, amit követnünk kell ahhoz, hogy a magyar nép a céljait el tudja érni: a függetlenségét és a szabadságát meg tudja őrizni.

PestiSracok facebook image
Kovács Zoltán; Forrás: Kormány.hu

A ünnep pontos programját még nem lehet tudni, de a következő napokban várható ezek kihirdetése a kormány.hu oldalon. A megemlékezések már előző nap, 22-én délután elkezdődnek a hagyományosan a műegyetemről induló fáklyás menettel. 23-án lesz ismét látogatható lesz a Parlament, illetve korabeli villamosok fognak közlekedni. Orbán Viktor a Terror Háza Múzeumnál mondja majd el ünnepi beszédét 15 órakor. A kormányszóvivő szerint nem a kormányon múlik, hogy az ellenzéki pártokkal együtt tudnak-e ünnepelni, vagy sem.

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Föláll az operatív törzs

A korábbi évekhez hasonlóan a programokat rendezvényszervezők szervezik, akik az események biztosításába bevonnak magáncégeket is, a közrend fenntartása pedig a rendőrség feladata. Idén is feláll az operatív törzs: hét évvel ezelőtt dolgozták ki ezt az eljárási rendet, melyet minden nemzeti ünnep és minden olyan rendezvény kapcsán alkalmaznak, ahol nagyobb tömeg van jelen. Szükség van arra, hogy legyenek felelősök, akik adott esetben döntéseket tudnak hozni. Az operatív törzsben minden olyan illetékes szerv képviselteti magát, amely információt, tanácsot tud adni, hogy bizonyos helyzetekben hogyan kell dönteni. Az elmúlt évek arról tanúskodnak, hogy ez a testület jól működik.

Arról, hogy hogyan áll a Hadházy Ákos LMP-s képviselő ellen folyó vizsgálat, a kormányszóvivő nem nyilatkozott, azt azonban elmondta: „minimum szokatlan”, hogy egy parlamenti képviselő felszólalásban és korábban a sajtó előtt is egy konkrét cég mellett áll ki. Arra a kérdésre, hogyan kaphatott egy negyven éve meghalt fiú konzultációs kérdőívet, Kovács Zoltán elmondta, hogy a hetvenes években elkövetett adminisztratív hiba került elő, és ezért Kovács Zoltán szerint ezért nem a kormány a felelős. „Érdekes dolog, hogy az érintettek miért nem nyilatkoztak korábban, hogy minden negyedik évben megkapták azokat az értesítéseket, melyek választásra hívták az elhunytat, miért most, ebben a kampányszerű időszakban vetődik ez fel – tette hozzá.

Vezető képünk a tavalyi október 23-ai ünnepségen készült; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.