Pesti Srácok

Elszabadult az ellenzék hétfőn a parlamentben

Elszabadult az ellenzék hétfőn a parlamentben

Szél Bernadett feljelentéssel fenyegetőzött, a zsidózásáról elhíresült Apáti István fizikai erőszakra buzdított a parlament hétfői ülésnapján.

Az LMP politikusaiban komoly indulatokat gerjesztettek Németh Szilárd szavai az Országgyűlés hétfői ülésnapján, amikor a kormánypárti honatya arról szólt, hogy a baloldal megszavazta a kötelező betelepítési kvótát Brüsszelben. Szél Bernadett és Hadházy Ákos házszabályellenes módon „hazudsz” feliratot tartott a fideszes politikus mögé, így próbálták belé fojtani a szót. Elfeledkeztek azonban arról, hogy az LMP európai parlamenti képviselője is támogatja a kötelező betelepítési kvótát. Erről ugyanis korábban az LMP-s Meszerics Tamás beszélt a Klubrádióban:

Szél Bernadett annyira kikelt önmagából, hogy feljelentéssel is megfenyegette a Fidesz politikusát: „Kérsz egy feljelentést, Szilárd?” – kérdezte.

PestiSracok facebook image

APÁTI ISTVÁN VEREKEDÉSRE BUZDÍTOTT

A zsidózásáról elhíresült Apáti István jobbikos politikus agresszív hangnem fenyegetőzött és fizikai erőszakra buzdított, amikor azt kiabálta Németh Szilárdnak: „Mutasd meg, hogy tudsz birkózni!”

GYÖNGYÖSI MÁRTON LÖVETÉST KÉRT

A házszabálysértésre az ülést vezető Jakab István többször is felhívta a figyelmet, azonban az LMP-s politikusok erre fittyet hánytak. Többen azt javasolták, hogy vezessék ki az LMP-s képviselőket. Erre Gyöngyösi Márton – aki korábban listázta volna az izraeli–magyar kettős állampolgárságú képviselőket – rátett egy lapáttal és azt kiabálta be: „Sőt, lelövetni!”

A teljes cikket a hirado.hu oldalon olvashatják.

Forrás: hirado.hu; vezető kép: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!