Pesti Srácok

Molnár Gyula az Együttnek: ezt a stílust be kellene fejezni!

Molnár Gyula az Együttnek: ezt a stílust be kellene fejezni!

Valójában megcsináltuk azt a forgatókönyvet, amelyet Botka akart, csak Botka nélkül- mondta Molnár Gyula az ATV-ben. Az MSZP elnöke a kiszivárgott hangfelvétellel kapcsolatban pedig úgy fogalmazott: Karácsony Gergely szavai „egy értelmiségi ember dilemmájáról szólnak”.

„Az ellenzék legnépszerűbb politikusa összeállt a demokratikus ellenzék legnagyobb pártjával”- így jellemezte az ATV Egyenes Beszéd című műsorában az MSZP-elnök azt, hogy a Párbeszéd társelnökét választották miniszterelnök-jelöltjüknek. Molnár Gyula azt is közölte: Gyurcsány Ferenc mondata, mely szerint Karácsony Gergely polgármesternek alkalmas, de ország vezetésre nem, elkapkodott kijelentés.

A Karácsony Gergelyről kiszivárgott hangfelvételről Molnár azt mondta, az egy értelmiségi ember dilemmájáról szól.

PestiSracok facebook image

- üzente az Együttnek. Molnár azt mondta, az ajánlat az Együttnek is szólt, vissza lehet utasítani, de azt, aki elfogadja, nem illő leidiótázni.

Az IDEA intézet pártpreferencia felméréséről - amelyben a DK megelőzi az MSZP-t - azt mondta az MSZP elnöke, hogy a kutatási módszer különbségek miatt van ez csak így. Molnár úgy látja, az MSZP nélkül a demokratikus ellenzéki oldal nem felépíthető. A Jobbikkal való összefogásban meg nem is szabad gondolkozni.

- jelentette ki a műsorban. Azt is mondta, tudja, hogy a DK nélkül nincs elegendő egyéni körzet, így velük végül mindenképp meg fognak állapodni. A szombaton bemutatott programról szólva elmondta, három területet szeretne hangosabban kommunikálni: az oktatást, az egészségügyet, és a médiát. A programban szerepel, hogy a bérek el fogják érni az uniós átlagot. Molnár Gyula azt mondta, ez a vállalás elsőként az egészségügyben dolgozókra vonatkozik, és nem egy ciklusra vonatkozó vállalás.

Forrás: ATV; fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!