Pesti Srácok

Rohadt naranccsal indultak újabb balhéjukra a Ligetvédők

Újra akcióba lendültek a Ligetvédők. Miután már több mint egy hónapja nem halattak magukról, ismét fel kellett, hogy hívja magára a figyelmet a Ligetvédők elnevezésű notórius balhézó csoportosulás. Ezúttal az új Néprajzi Múzeum építése kapcsán tüntettek a Rondóért, ahol szerintük több száz éves fák vannak veszélyben. Mivel a Városligetben a körülbelül száz fős megmozdulásuk nem váltott ki kellő érdeklődést, a tüntetők egy része a Lendvai utcához vonult egy zsák rohadt naranccsal, amivel a Fidesz székházat szerették volna megdobálni.

Az ATV beszámolója szerint a 11 órára meghirdetett demonstráción Karácsony Gergely zuglói polgármester, az MSZP-DK-Párbeszéd miniszterelnök jelöltje is ott volt, aki szintén nem támogatja az új Néprajzi Múzeum tervezett beruházását. De jelen volt az Együtt miniszterelnökjelöltje, Szigetvári Viktor is.

Igaz, hogy a tervezők az építkezést követően a jelenleginél több zöldfelületet ígérnek,

de tény, hogy a Rondó fái közül többet át kell ültetni. A Ligetvédők azért szálltak harcba, mert

meglátásuk szerint a több száz éves fák lehet, hogy nem élik túl az átültetést

PestiSracok facebook image

és a beruházás áldozatául esnek.

Karácsony Gergely szerint a Városliget a főváros tüdeje, amit csak a civilek tudnak megvédeni - legalább is e szavakkal tüzelte az egyébként is csak szikrára váró, balhéra éhes, pattanásig feszült ügyeletes tüntetőket.

Miután a beszédeiket jóformán egymásnak mondták el, túl nagy médiaérdeklődést sem váltott ki az akciójuk, a Lendvay utcában szerették volna folytatni a favédő tiltakozást. Vittek magukkal egy zsák rohadt narancsot, amivel a Fidesz székházat szerették volna megdobálni, vagy azt a székház el önteni. Miután meglátták, hogy rendőrök állnak sorfalat az utcában, elálltak a szándékuktól és elvonultak.

ATV, Vezető kép: PS archív/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.