Pesti Srácok

Levélszavazatok: 96 százalék a Fidesznek

Levélszavazatok: 96 százalék a Fidesznek

Befejezte a múlt vasárnapi országgyűlési választásra leadott levélszavazatok összeszámolását a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombaton, az érvényes szavazatok túlnyomó többségét a Fidesz-KDNP pártszövetség kapta.

A határon túli magyarok - hivatalosan a magyarországi állandó lakhellyel nem rendelkező állampolgárok - csak az országos pártlistákra szavazhattak. A névjegyzékébe több mint 378 ezren vetették fel magukat. Érvényesen több mint 224 ezren szavaztak levélben. Az NVI adatai szerint a 96,24 százalékuk a Fidesz-KDNP pártszövetségre szavazott.Az LMP a voksok 0,93, a Jobbik 0,91, az MSZP-Párbeszéd 0,55 százalékát kapta, a többi párt ennél kevesebbet.

A levélben leadott listás szavazatok összesítése:

A levélben szavazók névjegyzékében szereplő választópolgárok száma: 378 449Érvényes szavazási iratok száma: 225 471Érvényes szavazólapok száma: 224 564Érvénytelen szavazólapok száma: 471

PestiSracok facebook image

A pártlistákra leadott szavazatok száma és aránya a következő: 1. FIDESZ-KDNP (96,24 százalék, 216 120 szavazat) 2. LMP (0,93 százalék, 2079 szavazat) 3. JOBBIK (0,91 százalék, 2053 szavazat) 4. MSZP-PÁRBESZÉD (0,55 százalék, 1244 szavazat) 5. MOMENTUM (0,45 százalék, 1000 szavazat) 6. DK (0,30 százalék, 667 szavazat) 7. MKKP (0,29 százalék, 653 szavazat) 8. EGYÜTT (0,14 százalék, 310 szavazat) 9. MIÉP (0,04 százalék, 90 szavazat) 10. CSP (0,04 százalék, 82 szavazat) 11. SEM (0,04 százalék, 79 szavazat) 12. MUNKÁSPÁRT (0,02 százalék, 45 szavazat) 13. REND PÁRT (0,01 százalék, 23 szavazat) 14. SZEM PÁRT (0,01 százalék, 20 szavazat) 15. MCP (0,01 százalék, 19 szavazat) 16. KÖZÖS NEVEZŐ (0,01 százalék, 18 szavazat) 17. EU.ROM (0,01 százalék, 16 szavazat) 18. NP (0,01 százalék, 12 szavazat) MEDETE PÁRT (0,01 százalék, 12 szavazat) 20. KÖSSZ (0,00 százalék, 10 szavazat) 21. ÖSSZEFOGÁS PÁRT (0,00 százalék, 6 szavazat) 22. IRÁNYTŰ (0,00 százalék, 4 szavazat) 23. TENNI AKARÁS MOZGALOM (0,00 százalék, 2 szavazat)

atv.hu; Fotó: mno.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!