Pesti Srácok

A Jobbik a teljes lakáspiacon ötszázalékos áfakulcs bevezetését javasolja

A Jobbik a teljes lakáspiacon ötszázalékos áfakulcs bevezetését javasolja

A teljes lakáspiacon a kedvezményes, ötszázalékos áfakulcs bevezetését javasolja a Jobbik - mondta Z. Kárpát Dániel, a párt alelnöke vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki politikus közölte: a Jobbik felszólítja a kormányt, hogy tartsa fenn az újépítésű lakások kedvezményes áfakulcsát és vizsgálja meg, hogyan lehet a használt ingatlanok és a lakásfelújítások áfakulcsát szintén öt százalékra mérsékelni. Z. Kárpát Dániel kiemelte: egyetért Varga Mihály pénzügyminiszterrel abban, hogy a kedvezményes áfa hasznát külföldi ingatlanberuházók megpróbálják "lefölözni", ugyanakkor szerinte ezt meg lehet akadályozni gazdaságpolitikai eszközökkel. A rendszerhibákra "nem a rendszer megszüntetése, hanem a jobbító javaslatok befogadása" a megoldás - tette hozzá. Z. Kárpát Dániel kitért arra, hogy még a mostani, látszólag felpörgetett építőipar is csak a töredékét produkálja annak, amire piaci alapon szükség lenne. A családi otthonteremtési kedvezmény bevezetése után is messze alulmúlja a kiadott építési engedélyek száma a szükséges lakások számát, és további szakadék tátong a kiadott építési engedélyek és a valóban felépített ingatlanok száma között. Amikor a Jobbik öt százalékra kívánja csökkenteni a lakásfelújítások, illetve a használt lakások adásvételének áfáját, a Budapesten és a vidéki nagyvárosokban tapasztalható szűkös kínálatra keres megoldást - mondta. Hozzátette, hogy céljuk továbbá, hogy megakadályozzák a kormányt az új lakások kedvezményes áfakulcsának kivezetésében, amely a piac befagyasztását vagy az épülő lakások minőségének romlását eredményezné. Kérdésre válaszolva indokolatlan szankciónak nevezte, hogy az Állam Számvevőszék bírságot szabott ki a pártjára. A Jobbik "jogkövető módon igyekszik eleget tenni a felhívásokban foglaltaknak", ez azonban nem jelent beismerő vallomást - mondta, hozzátéve, hogy egy-két éves procedúrára számít.

Forrás: MTI, Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!