Pesti Srácok

Nagy József a Szabadfogásban: Tragédia, hogy megint Orbán és Gyurcsány közül kell választani (Videóval!)

A magyar polgári közkultúra hanyatlásának tartja Gerő András, hogy a múlt vasárnapi EP-választást követően egyetlenegy párt sem gratulált a Fidesz-KDNP-nek. A történész a Hír TV Szabadfogás című műsorában nemtetszését fejezte ki, hozzátéve: minden normális esetben, amikor versenyhelyzet van - mint például egy választásnál -, előbb gratulálunk a nyertesnek, és utána beszélünk mindenféle másról. Nagy József, a 24.hu újságírója kijelentette, hogy a Fidesz ezen az EP-választáson közel két százalékkal több szavazatot szerzett, mint tavaly az országgyűlésin, hiába állítja azt Gyurcsány Ferenc, hogy lesöpörték Orbán Viktort a focipályáról.

Általános hanyatlása a magyar polgári közkultúrának, hogy az egyébként egy ország előtt zajló EP-választás után, amelynek egyértelmű nyertese a Fidesz-KDNP pártszövetség, egyetlenegy párt sem gratulált a győztesnek - fejtette ki a véleményét Gerő András. A történész hozzátette: minden normális esetben, amikor versenyhelyzet van - mint például egy választásnál -, ha valaki megnyeri, előbb gratulálunk neki, és utána beszélünk mindenféle másról. De az, hogy az EP-választások után egyetlenegy pártvezető sem gratulált a győztesnek, az számára arról szól, hogy egy olyan polgárháborús pszichózis van mögötte, amelynek az az üzenete: "hiába győzött, dögöljön meg".

Az eset kapcsán Jeszenszky Zsolt politikai hobbista megjegyezte: az ellenkezője megtörtént, mivel Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom elnöke kimondta, hogy ő nem gratulál a győztesnek. Pesty László dokumentumfilm-rendező hangsúlyozta: pont azok az erők, amelyek Európára és az européerségre hivatkoznak, nem veszik figyelembe az européer magatartásformát.

Forrás: Hír TV; Fotó: Hír TV

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!