Pesti Srácok

Ferencvárosban 5 százalékos részvétel alatt zárt az ellenzéki előválasztás

Ferencvárosban 5 százalékos részvétel alatt zárt az ellenzéki előválasztás
Baranyi Krisztina és Jancsó Andrea elvileg politikai szövetségesek, de a polgármester nem viseli el, ha másnak is vannak ötletei, és nem ő egyedül a Facebook sztárja. (képek forrása: 888.hu, hirtv.hu)

Újabb megmosolyogtató statisztikai adat került napvilágra az "ellenzéki összefogás" nevű cirkusz legújabb műsoráról, közzétették ugyanis a IX. kerületi előválasztás részvételi adatait a voksolás szervezői. Ezek szerint a 60 ezres lakosságú kerületben mindösszesen 2 ezren mentek el szavazni – írja a Népszava.

Maguk a jelöltek sem számítottak tolongásra a szavazatgyűjtő pontoknál: az esemény előtt Jancsó Andrea már ezres, míg Baranyi Krisztina kétezres részvételnek is örült volna. A szavazásra jogosultaknak egyébként 3 napjuk volt az urnákhoz járulni, a voksolás már szerdán megkezdődött; ezzel együtt a 3,3 százalékos részvételi arány a legkevésbé sem nevezhető komoly támogatottságnak.

Az előválasztás előtt a jelöltek arról beszéltek, hogy a voksolás célja, hogy a jelölt minél nagyobb támogatottsággal vágjon neki az önkormányzati választásnak, kérdés azonban, hogy a 2000 választó akarata mennyire erős felhatalmazás egy mintegy hatvanezres kerületben.

Frissítés: Baranyi Krisztina nyerte az előválasztást a nagyobb ellenzéki pártok által támogatott Jancsó Andreával szemben. Baranyi a szavazatok 74 szálékát szerezte meg.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: 888.hu, hirtv.hu

Ajánljuk még

Eldorádóból Mexikóba – Ma negyven éve, hogy utoljára vb-re jutott a magyar válogatott

Exkluzív 2025 április 17.
Napra pontosan negyven éve annak, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kijutott a mexikói világbajnokságra. Akkor még csak nem is sejthettük, hogy a következő négy évtized vb-mentes lesz számunkra. Ma, ennek ismeretében még inkább felértékelődik a negyven évvel ezelőtti fantasztikus vb-selejtezős menetelés, amelyre a koronát a Hanappi-stadionban tette fel Mezey György legénysége. A máig emlékezetes bécsi diadalt idézzük most fel az évforduló alkalmából.

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.