Pesti Srácok

Napokon belül hazahozhatják a kőbányai gyilkosság gyanúsítottját

Napokon belül hazahozhatják a kőbányai gyilkosság gyanúsítottját

Mivel nem kérte, hogy Németországban bírálják el az ügyét, napokon belül hazahozhatják Cs. Dánielt, a fiatal kőbányai boltoslány feltételezett gyilkosát. A férfit, aki az áldozat volt barátja, Frankfurtban fogták el. A gyanú szerint szerelemféltés a gyilkosság motivációja. A 23 éves Cs. Dániel környezete, ismerősei és családja viszont kételkedik a bűnösségében. Állítólag a fiatal férfi a vér látványától is irtózott. Üzeneteket is váltottak a férfival, aki azt állította nekik, hogy nem ő ölt, viszont ott volt, amikor a gyilkosság történt. Az áldozat nevelőapjának más a véleménye: neki az első pillanattól antipatikus volt lánya barátjának nárcisztikus személyisége, ezért örült is, amikor szakítottak.

A huszonéves lány holttestét július 30-án találták meg kőbányai társasházi lakásában. Száját pulóverrel betömték és elvágták a torkát. A rendőrség azonnal Cs. Dánielt, a lány volt barátját gyanúsította, a Budai Központi Kerületi Bíróság pedig gyorsított eljárásban kiadta az elfogatóparancsot. A férfit másnap a BRFK felkérésére a német hatóságok Frankfurtban fogták el.

Cs. Dániel a közösségi média segítségével ismerkedett meg a lánnyal. Még márciusban osztott meg egy posztot, miszterint azt a göndörhajú lányt keresi, aki háromszor is megfordult, hogy rámosolyogjon, mert meghívná egy kávéra. Hamarosan már együtt éltek a kőbányai lakásban, de a kapcsolatuk kérészéletűnek bizonyult. A nyár elején a lány szakított a férfival.

A Ripostnak a gyanúsított és az áldozat több ismerőse is megszólalt. Munkatársai Cs. Dánielről azt mondták, félénk, csendes, visszahúzódó. Állítólag korábban húsüzemi munkáját azért hagyta ott, mert a vér látványa is elborzasztotta. Az eredetileg újpesti család Nagy-Britanniában él, Dániel maradt itthon, hogy idős nagyszüleit támogassa, segítse. Családja hisz az ártatlanságában, és máig azt várják, hogy tisztázza magát – írja a portál. Többen arról is beszámoltak, hogy Cs. Dániel már gyermekként sem volt stabil, apja nagyon keményen fogta. Bár a lányokat soha nem bántotta, fiúkkal gyakran összeverekedett az iskolában.

PestiSracok facebook image

Az áldozat nevelőapja arról beszélt, hogy féltették lányukat a férfitól, aki nárcisztikus személyisége miatt a kezdetektől nem volt nekik szimpatikus.

– mondta a nevelőapa a Ripostnak.

Vezető kép: police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!