Pesti Srácok

Troll: Patkányújságírás, amit jelenleg az ellenzéki sajtó művel

Kőkeményen beolvasott a magukat függetlennek mondó ellenzéki sajtóorgánumoknak Szarvas Szilveszter, Pindroch Tamás és Boros Bánk Levente a Hír TV Troll című műsorában annak apropóján, hogy ismét az ellenzéki média célkeresztjébe kerültek az Orbán-kormány családtámogatási intézkedései.

– jelentette ki Szarvas Szilveszter. A PestiSrácok főszerkesztő-helyettese szerint amit az ellenzéki sajtó művel, az „kútmérgezés”. Az újságíró emlékeztetett: februárban az évértékelőn Orbán Viktor „mattolta” az ellenzéket, amikor ismertette, hogy jön a hétpontos családvédelmi akcióterv, hiszen a kiemelt gazdasági növekedés lehetőséget ad arra.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Pindroch Tamás szerint ennél az „undorító stílusnál” már nem is beszélhetünk ellenzéki újságírásról. Feltette a kérdést:

A Figyelő főmunkatársa leszögezte: az a családpolitika, amit a kormány visz, az a normalitás családpolitikája. Az újságíró egyúttal arra biztatta a kormányt, hogy még többet adjon a családoknak, hogy minél több gyermek jöjjön a világra.

– mondta el Pindroch Tamás. Boros Bánk Levente, a Médianéző ügyvezetője Orbán Viktornak a demográfiai csúcson elmondott beszéde kapcsán arról beszélt, hogy mindenki láthatta: az elhangzottak mögött van egy tartalom, kulturális kérdésről, nemzetmegtartó kérdésről van szó, ezen kívül pedig a kormányfő szövetségeseket keres és talál is, hiszen több külföldi vezetővel fogalmazták meg a gondolataikat, vagyis politikai demonstráció is történt a demográfiai programok mellett. Az elemző szerint azért leegyszerűsítő az ellenzéki sajtó kommunikációja, azért próbálja kikarikírozni a kormányfő beszédét, mert a saját egzisztenciáját félti.

Forrás: Hír TV; Fotó: Hír TV

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.