Pesti Srácok

A török offenzíva ellen tiltakozott több ezer ember Kölnben

A török offenzíva ellen tiltakozott több ezer ember Kölnben

Több ezren vonultak utcára szombaton Kölnben, hogy Törökország észak-szíriai katonai beavatkozása ellen tiltakozzanak.

A városi hatóságok szerint mintegy 10 ezer ember vett részt a tiltakozáson, amelyet baloldali szervezetek hirdettek meg. A rendőrség nagy erőkkel biztosította a megmozdulást, mert félő volt, hogy a kurd és a török közösség tagjai között erőszakig fajul a feszültség, de a rendezvény jobbára békésen ért véget. A tiltakozók között volt, aki a Törökország által terrorszervezetnek tekintett Népvédelmi Egységek (YPG) zászlaját lobogtatta. Más azt írta a transzparensére, hogy nem szabad alkut kötni az AKP-rezsimmel, a török kormánypártra, a Recep Tayyip Erdogan török elnök által vezetett Igazság és Fejlődés Pártjára utalva.

A török hadsereg és helyi szövetségese, a Szíriai Nemzeti Hadsereg (SNA) ellenzéki fegyveres csoport Béke Forrása fedőnéven október 9-én indított hadműveletet Északkelet-Szíriában a Törökország által terrorszervezetként és nemzetbiztonsági fenyegetésként kezelt, Népvédelmi Egységek nevű kurd milícia, valamint az Iszlám Állam dzsihadista terrorszervezet tagjai ellen. Ugyanakkor az YPG, amelyet Ankara a törökországi kurd szakadár fegyveresek szövetségesének tart, az elmúlt években éppen az Iszlám Állam elleni harcra hivatkozva kapott kiképzést és modern fegyvereket pártfogójától, az Egyesült Államoktól.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Thomas Banneyer

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!