Pesti Srácok

A szakértők nem értik, hogyan kerülhetett gyerekei közelébe a győri gyerekgyilkos

A szakértők nem értik, hogyan kerülhetett gyerekei közelébe a győri gyerekgyilkos

Ahogy arról a PestiSrácok.hu korábban beszámolt, a szombathelyi kalapácsos támadó ölte meg két gyerekét és önmagát Győrben vasárnap. Az eset kapcsán felháborodását fejezte ki a Nane Egyesület szakértője a HVG-nek. A férfi korábban azért ült börtönben, mert féltékenységből kalapáccsal támadt a gyerekei anyjára, ám jó magaviselete miatt korábban szabadulhatott.

Csak a legkisebb gyerek, egy hatéves kislány élte túl az apa ámokfutását, aki vasárnap délután 13 éves nevelt lányát és 10 éves kisfiát megölte, majd magával is végzett. A rendőrséget az anya értesítette, miután a láthatáson lévő gyerekek közül csak a legkisebbel tudott beszélni. Noha a rendőrség nem erősítette meg, a Szombathelyi Törvényszék válaszából egyértelmű, hogy az a H. G. támadt a gyerekeire, aki pár éve kalapáccsal és szikével próbálta megölni feleségét, a gyerekek anyját úgy, hogy a gyerekek is otthon voltak. A férfi emiatt öt év fegyházat kapott, de hamarabb szabadult, jó magaviselet miatt nemrég kiengedték, pártfogó felügyelet elrendelése mellett. A Szombathelyi Törvényszék válasza szerint a meghallgatások során tisztázódott, hogy a vádlott Győrben akar élni és dolgozni, a bv-bíró pedig úgy látta, a költözéssel csökken annak kockázata, hogy az elítélt volt családtagjai sérelmére ismételten bűncselekményt követne el. Az adatokból úgy tűnt, hogy a férfi rendezte viszonyát a volt feleségével és a gyerekeivel, akik rendszeresen látogatták őt – írja a lap.

Az Index szerint a bíróság az eljárás során fokozottan vizsgálta, hogy az apa alkalmas-e a szülői feladat ellátására. A bíróságon ez is kulcskérdés volt annak idején, de a bíró úgy látta, hogy a gyilkossági kísérlet, valamint a gyerekekkel kapcsolatos felügyeleti jogi kérdések nem tudnak úgy egymás mellett futni, hogy a gyilkossági ügyben hozandó döntést ne odázza el – mert ez utóbbi kérdés aprólékos bizonyítást kívánt. Mint írták: „ezen indítvány érdemi elbírálása további hosszadalmas bizonyítást igényelne az ügyben felmerült adatokra tekintettel, amely jelentősen késleltetné az indítványnak a büntetőeljárásban való érdemi elbírálását”. Vizsgálták azt is, hogy a férfi alkalmas-e családi életre. Ennek eredménye az lett, hogy az apa alkalmas gyerekei látogatására, az ügyészség ugyanakkor eredetileg azt akarta elérni, hogy a férfinak ne lehessenek a gyerekekkel kapcsolatos jogai, de a törvényszék közleménye szerint a nő a férfi oldalán csatlakozott be a perbe, és „kérte”, hogy ne szüntessék meg H. G. felügyeleti jogait. Az igazságügyi pszichológus szakértő is az anya álláspontját erősítette: a szakvélemény szerint az alperes érzelmileg kötődik a gyermekeihez, a gyermekek életében születésüktől aktívan részt vett. Kötődése őszinteségét illetően kétségek nem mutatkoztak.

Ugyanakkor nem mindenki ért egyet az eljáró szakértőkkel. A Nane Egyesület szakértője, Wirth Judit az ügy kapcsán azt mondta a HVG-nek:

Igaz, a lap szerint a tanúk is jó apának írták le a férfit. Wirth szerint egy megfelelő kockázatelemzési tudással rendelkező, a bántalmazás természetrajzával tisztában lévő szakértő nem gondolta volna, hogy ez igaz.

– tette fel a kérdést. A szakértő a lapnak kifejtette: ha a bíróságok nem képesek a bántalmazók tekintetében kockázatelemzésre, kérjenek segítséget olyan szervezetektől, amelyek ismerik a bántalmazás természetrajzát, és azt, hogyan lehet felmérni, mennyire veszélyes egy bántalmazó. Wirth a bíróság döntése után úgy látja: sem az igazságügyi szakértő, sem a bíróság nem rendelkezett erről megfelelő ismeretekkel ebben az ügyben.

– értékelt a szakértő.

Forrás: Index/HVG

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.

Az Akta – Többségbe kerültek a migránsok Bécs több kerületében (Új oknyomozó videóműsor a PS-en!)

Ps TV 2023 július 31.
Égető témákkal, provokatív, szókimondó riportokkal rajtol a PestiSrácok.hu új oknyomozó riportműsora, Az Akta. A műsorban Füssy Angéla és Neugebauer Viktor nem kerülgetik a forró kását, hanem in medias res vágnak a téma sűrűjébe, garantáltan olyan ügyeket tárva az olvasók elé, amelyek sokunknak megemeli majd a vérnyomását... A riporter páros elsőként Bécs azon részébe látogatott, ami ma már sokkal inkább emlékeztet valamilyen arab ország külvárosára, mint az osztrák fővárosra. Az egykor nyüzsgő, színes, valóban multikulturális polisz lézengő, munkanélküli bevándorlók és drogterjesztő bandák tanyája lett, ahol nem üresen puffogtatott frázis, hogy fehér ember nem mer sötétedés után az utcára menni. Mindennapossá váltak az erőszakos bűncselekmények, a rendőrök egész nap cirkálnak és gyűjtik be az elkövetőket, de mi sem változik. Az agresszívan terjedő iszlám vallás mindeközben a keresztény értékeket fenyegeti. Vajon visszafordítható-e még a folyamat, vagy az elhibázott osztrák migrációs politika végképp megpecsételte a szebb időket látott világváros sorsát? Erre a kérdésre is kereste a választ Az Akta Wien–Favoritenben.