Pesti Srácok

A reptéren fogták el a NAV-osok a számlagyár vezetőjét (VIDEÓ)

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) országos akcióban számolt fel egy több, mint ötven fiktív céget mozgató fővárosi számlagyárat – írja a 24.hu. Az éppen "nyaralásból" hazatérő bűnszervezet vezetőit a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kapták el a nyomozók.

A portál arról ír, hogy a gyanú szerint a költségvetésnek 40 milliárd forintos kárt okozó bűnszervezet strómanok által vezetett budapesti céghálót hozott létre, és valós teljesítés nélküli számlákat állítottak ki vevőinek, akik így fizetendő áfájukat csökkenteni tudták.

– írja a 24.hu. A portál hozzáteszi: a bűnbanda irányítói luxuskörülmények között éltek, a házkutatásokon milliós órák, ékszerek kerültek elő a háromszintes ingatlanból és a számlagyár irodájából. A NAV nyomozói az országos akcióban egyszerre 90 helyen tartottak házkutatást, 28 személyt állítottak elő és hallgattak ki gyanúsítottként. Az okozott kár megtérítésére ingatlanokat, ékszereket, bankszámlákat zároltak több, mint 600 millió forint értékben.

PestiSracok facebook image

Forrás: 24.hu; Vezetőkép: MTI (a kép illusztráció)

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.