Pesti Srácok

Beváltatlan ígéretek sorát hozta Karácsonyék első száz napja

Beváltatlan ígéretek sorát hozta Karácsonyék első száz napja

Nincs új a nap alatt: sorra vette a Magyar Hírlap Karácsony Gergely főpolgármester hivatalba lépése óta bevezetett intézkedéseit és összehasonlította a kampányígéreteivel. Van még dolga a városvezetőnek.

Eltelt a türelmi időnek szánt száz nap Karácsony Gergely ellenzéki főpolgármester hivatalba lépése óta. Kettő maradéktalanul megvalósult ígéretet talált a Magyar Hírlap: az egyik, hogy a közösségi közlekedés ingyenes lesz a regisztrált álláskeresőknek, a másik pedig a Városháza parkolójának megnyitása. Ezeken kívül viszont egyet sem váltott be a főpolgármester; valószínűleg ennek köszönhető, hogy saját sikereként könyveli azokat az intézkedéseket is, amelyekhez jóformán semmi köze.

Ilyen a fővárosnak „megszerzett” ötvenmilliárd forint egészségügyre, amely azonban már 2017, vagyis az Egészséges Budapest Program indulása óta rendelkezésre áll. Az összességé­ben hétszázmilliárd forintos állami projekt része az az összeg, amelyről a főpolgármester úgy beszél, mintha ő szerezte volna Budapestnek. Szintén sajátjaként könyveli el a csepeli zöldfelület kialakítását, amely egyébként a 2023-as atlétikai világbajnoksághoz kapcsolódó beruházás része volt. És ha már atlétikai vb: Karácsony Gergely egyik legnagyobb ígérete a „stadionstop” volt, amely jóformán már az első száz napban megbukott, hiszen a rendezvényhez kapcsolódóan megépül a komplexum Budapesten, ehhez pedig a városvezető így vagy úgy, de hozzájárult.

Sokat beszélt arról is a kampányban, hogy megvalósítja a zöld és szabad Budapest programját, illetve átláthatósági csomagot vezet be. Ezekkel kapcsolatban annyi történt, hogy a főpolgármester kihirdette a klímavészhelyzetet, amely színtiszta látszatintézkedés, illetve a Fővárosi Közgyűlésben napirendre került egy antikorrupciós csomag, amely szintén inkább csak nagyon hangzatos. Ezzel szemben nemcsak a főpolgármester körül, hanem a legtöbb ellenzéki kerületben is hatalmas fizetésemeléseket szavaztak meg maguknak a kerületvezetők, a fővárosi cégek élére és vezetőségébe pedig a saját embereiket ültették. Az átláthatóságról annyit, hogy Karácsony Gergely elődjével, Tarlós Istvánnal ellentétben még Budapestinfót sem tart, ahol lehetne tőle kérdezni; ezt a jövőben nagy valószínűséggel a Miniszterelnökség rendezi majd – írja a lap.

Forrás: Magyar Hírlap; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!