Pesti Srácok

Maga Karácsony Gergely mondta el végre, mit is jelent a klímavészhelyzet

Maga Karácsony Gergely mondta el végre, mit is jelent a klímavészhelyzet

A karbonsemleges Greta Thunbergről és marhahúsmentes Liget-projektről vagy hasonlóról beszélt az XFOREST-nek adott interjújában Karácsony Gergely főpolgármester. A főpolgármestert kampánycsapata, úgy tűnik, politikai termékké silányította, hiszen egyre-másra jelennek meg a róla szóló, szintetikus tartalommarketinghez hasonló cikkek olyan nagy múltú portálokon is, mint a 240 követővel rendelkező xforest.hu. Már-már megejtő a főpolgármester figyelmessége, amellyel időt szán ennyi interjú elkészítésére, akár a legkisebbekkel is.

Nem az első figyelemfelkeltően semmilyen interjú látott az elmúlt időszakban napvilágot Karácsony Gergellyel, mind közül is kilóg viszont az xforest.hu nevezetű portálnak adott, igen terjedelmes nyilatkozat. Az persze fel sem merült bennünk, hogy a főpolgármester úr ne szánná rá valóban az időt, hogy a legapróbb portáloknak is személyesen adjon indokolatlanul hosszú interjúkat, mégis van valami diszkrét bája annak, hogy Karácsony arcával van kiplakátolva az internet környezetvédelemmel foglalkozó legapróbb szeglete is.

Mindenesetre egy biztos: az elmúlt időszak Karácsony-interjúi a termékek eladására szolgáló tartalommarketinghez hasonlóan bizonyos kulcskifejezések körül forog, mint klímavészhelyzet, Greta Thunberg vagy Liget-projekt. Ezekben a "píár"-tartalmakban aztán szépen tovább építgetik az ózont pukizó zöld ló, akarom mondani, bicikli hátáról világmegmentő főpolgármester reklámját. Jelen interjúban például a klímavészhelyzet kihirdetésének miértjét szakértette meg.

PestiSracok facebook image

– osztotta meg gondolatait Karácsony. Azaz ez így nem igaz, hiszen gyakorlatilag nem mondott semmit, csupán, hogy "folyamatok zajlanak", a klíma pedig konkrét veszély. Vagyis Karácsony Gergely klímavészhelyzete gyakorlati lépések helyett csupán annyit hivatott szolgálni, hogy elmondja: valakinek jó lenne tennie valamit. De akik attól félnek, hogy Karácsony (klíma)terv nélkül vágott bele a főpolgármesterségbe, azokat megnyugtatta: már tárgyalnak külföldi (!) bankokkal arról, hogy a főváros hitelből tegye magát klímasemlegessé, ha majd egyszer erre meglesz a megoldás.

– oszlatta el a kételyeket Karácsony. Külön érdekes, hogy Karácsony "kommunikációs stratégiának" nevezte a kormány klímaügyben hozott döntéseit, ideértve, hogy az unióban is megszavazták a klímavédelmi javaslatot, mivel éppen Karácsony programja merült ki a teljesen súlytalan klímavészhelyzet kihirdetésével.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!