Pesti Srácok

Baranyi Krisztina a károsultakkal fizettetné meg a leégett református kollégium újjáépítését – a kormánypártok törvényt módosítanának, hogy ne tehesse

Baranyi Krisztina a károsultakkal fizettetné meg a leégett református kollégium újjáépítését – a kormánypártok törvényt módosítanának, hogy ne tehesse

A kormánypártok azt javasolják, hogy mentesüljön a közterület-használati díj megfizetése alól a közérdekű, központi költségvetésből megvalósuló építési beruházások egy szűk köre. Ki hitte volna, hogy mire nem kell Magyarországon törvényt hozni. A józan értelem azt kívánná, hogy ha leég egy közfeladatot ellátó intézmény épülete, egy kollégium, akkor mindenki azon van, hogy segítsen és nem azon, hogy kifossza még jobban a károsultakat. Nincs magyarázat arra, miként gondolta azt Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere, hogy még százmillió forintot elvesz a kollégiumépület tulajdonosától, tovább nehezítve az újjáépítést.

A törvényjavaslat benyújtását tehát az indokolja, hogy a Baranyi Krisztina vezette ferencvárosi önkormányzat több, mint 100 millió forintot szedne be a tavaly januárban leégett Ráday utcai református kollégium újjáépítése után. Az építkezés a tragédia miatt szükséges, ezért nyilvánvalóan nem egy tervezett önkormányzati bevételről van szó. Mint emlékezetes, a tűzben egy ember meghalt, a kár óriási volt. Az újjáépítés kisebb-nagyobb adományokból, állami támogatásból végre elkezdődhetett. A javasolt díjmentességre még a közérdekű cél megvalósítását szolgáló beruházások esetében is csak a lehető legszűkebb, az építési munkálatok elvégzéséhez nélkülözhetetlen mértékben, időtartamban és területre korlátozottan kerülhet sor.

Forrás: MTI; Fotó: PS/Horváth Péter Gyula

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!