Pesti Srácok

Egy nap alatt több, mint 60 határsértő

Egy nap alatt több, mint 60 határsértő

Február 13-án, illetve 14-re virradóan az ország több határszakaszán összesen több, mint 60 határsértőt fogtak el a rendőrök, illetve román állampolgárságú embercsempészeket is előállítottak. Az illegális migránsok zömében marokkói, szír és afgán állampolgárnak vallották magukat – derül ki a rendőrség a police.hu-ra feltöltött közleményeiből.

A Bács-Kiskun megyei határszakaszon szolgálatot teljesítő rendőrök és honvédek 2020. február 13-án 0 óra és 24 óra között kilenc esetben összesen ötvenkét külföldit tartóztattak fel Kunbaja, Hercegszántó, Csikéria és Újmohács közigazgatási területén, valamint a Kelebia Vasúti Határátkelőhelyen. Az illegális migránsok marokkói, szír és afgán állampolgárnak vallották magukat. A határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően a csoportokat visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz. Ugyanebben az időszakban a határ mentén szolgálatot teljesítő állomány Csikéria, Kelebia és Kunbaja külterületén öt esetben hetvennégy migránst akadályozott meg abban, hogy jogellenesen Magyarország területére lépjenek.

A Készenléti Rendőrség és a Nyíregyházi Rendőrkapitányság munkatársai 2020. február 13-án 14 óra 20 perckor állampolgári jelzés alapján Nyíregyházán elfogtak két határsértőt. A marokkói férfiak román menekült-igazolvánnyal rendelkeztek, azonban Magyarországon való jogszerű tartózkodásukat igazolni nem tudták. A rendőrök a határsértőket idegenrendészeti eljárás lefolytatása céljából a Nyírbátori Határrendészeti Kirendeltségre előállították. A külföldi férfiakat, akik az eljárás adatai szerint Románia felől illegálisan lépték át az országhatárt, 2020. február 14-én 2 órakor a vállaji közúti határátkelőhelyen átadták a román határőrizeti szerv képviselőinek.

PestiSracok facebook image

Lőkösházán, egy vonatról előállítottak a rendőrök két román állampolgárságú férfit, akik egy nepáli és egy tibeti határsértőt akartak átvinni Magyarországon. Embercsempészéssel gyanúsítható román állampolgárságú férfiakat fogtak el a rendőrök 2020. február 14-én 1 óra 45 perc körül, a Lőkösháza Határrendészeti Kirendeltségen, egy Magyarországra érkező vonaton. A román férfiak a nemzetközi vonat egyik hálófülkéjében utaztak. A rendőrök átkutatták a fülkét, és az ágyak alatt egy férfit és egy nőt találtak. A férfi nepáli, a nő pedig tibeti állampolgárnak vallotta magát, de egyikük sem tudta hitelt érdemlően igazolni a személyazonosságát és azt, hogy jogszerűen tartózkodik Magyarországon. A rendőrök a határsértőket előállították a Lőkösháza Határrendészeti Kirendeltségre, ahol idegenrendészeti eljárás indul ellenük. Emellett az embercsempészés bűntett gyanúja miatt előállított román állampolgárságú férfiakkal szemben büntetőeljárás indul.

Mezőkovácsházán, 2020. február 13-án 23 óra körül igazoltattak a rendőrök négy külföldit. A férfiak marokkói állampolgárnak vallották magukat. Nem tudták hitelt érdemlően igazolni a személyazonosságukat és azt, hogy jogszerűen tartózkodnak Magyarországon. A rendőrjárőrök előállítják a határsértőket a Battonya Határrendészeti Kirendeltségre. A Gyula és Dénesmajor közötti úton, 2020. február 14-én 4 óra 15 perc körül igazoltattak a rendőrök két külföldi férfit. Közülük egy marokkói, egy pedig algériai állampolgárnak mondta magát. Személyazonosságukat és azt, hogy jogszerűen tartózkodnak Magyarországon, nem tudták hitelt érdemlően igazolni. A rendőrjárőrök előállítják a határsértőket a Gyula Határrendészeti Kirendeltségre.

Forrás: police.hu; Vezető kép: police.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.