Pesti Srácok

Migrációkutató: sok támogatója van a Denk nevű holland bevándorlópártnak

Migrációkutató: sok támogatója van a Denk nevű holland bevándorlópártnak

Sokan támogatják a Denk nevű holland bevándorlópártot, annak ellenére, hogy üzeneteik jelentős része antiszemita - mondta a Migrációkutató Intézet kutatója, a pártról készült tanulmány szerzője csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Veszprémy László Bernát hozzátette: a Migrációkutató Intézet tanulmányában a Denknek egy olyan 2016-2017-es kampányára fókuszált, amely a holland társadalom előítéleteire, sztereotípiáira épített. A kampány kiterjedt Izrael démonizálására, izraeli közszereplők támadására is – közölte. Hangsúlyozta: több kutatás is kimutatta, hogy a török származású holland szavazók több mint fele, és az arab származású szavazók jelentős része a Denket támogatja. Általában a bevándorlók érdekeinek képviseletére alakuló pártok nem hosszúéletűek, a Denk viszont egy stabilan létező holland párt, amely bekerült az alsóházba is - jelezte. Emlékeztetett: a Denk megalapítása egy 2014-es holland belpolitikai botrányhoz köthető, amikor a Munkáspárt két török származású alsóházi képviselője kritizálta a miniszterelnök-helyettest zsidó származása miatt. A két politikust kizárták a pártból, és később ők alapították meg a Denket.

Forrás: MTI; Fotó: Reuters

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.