Pesti Srácok

Olaszországban és Nagy-Britanniában is emberéletet követelt a szélvihar

Olaszországban és Nagy-Britanniában is emberéletet követelt a szélvihar

Olaszországban és Nagy-Britanniában is emberéletet követelt kedden, a Ciara vihar és közlekedési fennakadásokat okozott Korzikán.

Az orkán súlypontja lassan délre tolódik, miközben Közép-Európában lassan enyhül az időjárás. Olaszországban a heves szélvihar egy halálos áldozatot követelt. Az ANSA olasz hírügynökség közlése szerint, a lombardiai Traona településen egy leszakadt tetőelem sújtott halálra egy 77 éves nőt. Olaszország északi részén komoly károkat okozott a helyenként óránkénti 200 kilométert is elérő szél. A hatóságokhoz sok segélyhívás érkezett. Dél-Tirol kiterjed részein ráadásul rövid ideig tartó áram kimaradások is voltak, mert fák dőltek a felsővezetékekre. A szélvihar a nap folyamán Nagy-Britanniában is követelt egy emberéletet. Egy a kutyáját sétáltató idős férfit sújtott hatálra egy kicsavart fa Liverpoolban. Nagy-Britanniában ez már a második haláleset. Vasárnap egy autós vesztette életét egy, a járművére zuhant fa miatt.

- közölte a Meteo France meteorológiai szolgálat. Ez alig maradt el valamivel a 2018 januárjában mért rekordtól a Franciaországhoz tartozó szigeten. Akkor a Cap Corse félszigeten óránkénti 225 kilométeres szélerősséget mértek. A Franceinfo francia rádió szerint a vihar komoly közlekedési nehézségeket okozott a szigeten, ami mindenekelőtt a kompforgalmat és a repülőjáratokat érintette. Több helyen tüzek kaptak lángra, Bastia kikötővárosától délre két négyzetkilóméter terület vált a lángok martalékává. Az erős szél mindemellett újra felszította a sziget déli részén pusztító tüzet, amely most Sari irányába terjed. A helyi hatóságok lezárták a faluba vezető utakat, a lakosokat pedig felszólították, hogy maradjanak otthonaikban és zárják be az ablakokat.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!